Založ si blog

Vyjde nás to draho. Podvod so zelenou energiou

Pred pár dňami mi volala operátorka z nemenovanej spoločnosti a pýtala sa ma, či nechcem prejsť na čistú, ekologickú energiu. Za tento nadštandard si priplatím len dve eurá mesačne. Teda, odpustím si jedno kapučíno a za odmenu budem mať pocit, že žijem, robím niečo pre tento svet.. 

Ešte pred nejakým časom by som jej ponuku zobrala všetkými desiatimi. Veď postupne prechádzame na zelenú energiu, dúfajúc, že nás zachráni. Realita však hovorí o inom. Ak sa bližšie pozriete na účet, zistíte, že čisté náklady na energiu predstavujú len 36,2 %. Približne 34 % tvorí doprava, ale zvyšok, viac ako 30 %, sú dane.  Vláda využíva väčšinu týchto peňazí na takzvaný prechod na zelenú energiu, najmä slnečnú a veternú. Do zelenej energie sa investujú obrovské finančné prostriedky, zatiaľ čo jadrové a tepelné elektrárne sa zatvárajú. Je z toho pekný biznis, výnosná komodita, s ktorou sa obchoduje na burze. 

Vyšlo ich to draho

Pri prechode na zelenú energiu sa masívne zatvárajú jadrové a tepelné elektrárne, pretože zrazu nie sú IN. No zelené elektrárne sú úplne závislé na vonkajších podmienkach. Všetci vidíme, ako sa klíma mení, počasie je nestabilné. Silný vietor, tornáda a hurikány často lámu veterné turbíny ako zápalky. Ich výroba je pritom nákladná a s ich odpadom si doteraz nevedia poradiť. A slnečné kolektory sú na tom veľmi podobne. Mnohé z nich už boli zničené a krajiny, ktoré zatvorili časť “klasických” elektrární, zrazu zistili, že nemajú dostatok elektriny. Potrebnú energiu si museli kupovať. Samozrejme, veľmi draho, pričom na to doplatili predovšetkým obyčajní ľudia. 

Masívna propaganda

Nespokojných ľudí, ktorí platia za elektrinu čoraz viac, však treba nejako uspokojiť. Zalepiť im oči, aj uši. Už roky sme masírovaní agresívnou kampaňou za boj proti zvyšujúcemu sa CO2, ktorý je hlavným ‘vinníkom‘ klimatických zmien. Za všetkým však treba hľadať peniaze a moc. Dve hlavné páky spotrebiteľského systému. Pretože v prvom rade treba zarobiť. V roku 2020 sa na zelené projekty vynaložilo 334 miliárd dolárov – väčšinou na solárne a veterné elektrárne. A ešte stále je to málo. S jedlom rastie chuť. Apetít rastie míľovými krokmi a pod rúškom svojej teórie nám tvrdia, že je potrebné zvýšiť financovanie na 4 bilióny dolárov ročne! A kamarát, teba sa nikto nebude pýtať, či si to ochotný platiť zo svojho vrecka.

Mnohí vedci už prišli s dôkazmi, že problém nie je v náraste CO2, ktorý spôsobuje ľudský faktor. Dôvodom sú cyklické klimatické zmeny, pri ktorých nám zelená energia nielenže nepomôže, ale jej presadzovanie je na úkor momentálne fungujúcej a stabilnej energie z jadra a fosílnych palív.

Je dobre zaujímať sa o túto tému, hľadať informácie z rôznych zdrojov, pretože tu v konečnom dôsledku nejde o tie 2-3 eurá mesačne navyše. Následky zavádzania tzv. zelenej energie a rušenie tej súčasnej budeme znášať my všetci. A zaplatíme za to drahšie, ako si vieme teraz predstaviť.

Zdroj: creativesociety

Používali nacisti antikultové praktiky?

02.07.2024

Alebo je to antikult, kto používa nacistické praktiky? Ako antikult ovplyvňuje život každého z nás a prečo by o antikulte mal v tejto dobe vedieť úplne každý, sa dozvieš v tomto článku. Určite zostaň až do konca. Príklad nečestného obchodníka Každý chce byť chránený proti nečestným obchodníkom. Predstavme si, že vznikne spoločnosť, ktorá bude na takýchto [...]

A zrazu sa celý svet prebudil a hovorí: „Páni, toto je nevyčerpateľný zdroj! “

15.06.2024

Počuli ste už o GAV – generátoroch vody zo vzduchu? Prevratná technológia, ktorá je schopná vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody, odstrániť na Zemi hlad a smäd, a hlavne vyriešiť klimatické problémy, ktoré sa už prejavujú všade. O technológii GAV je natočený populárno-vedecký film Voda zo vzduchu: Cesta k záchrane ľudstva, v ktorom je predložený jasný [...]

Čo som sa naučila od Rómky

04.06.2024

Na autobusovej stanici čakala na autobus Rómka. Žena 50+ s rozčapenými nohami, v šatách odhaľujúcich ovisnuté prsia. Pohľad mi zbehol práve tam, do výstrihu. Zastavila som to – stopla som moje odsúdenie. Nič zlé nerobila, rozprávala sa s ľuďmi okolo… Boli to sekundy, pokiaľ som prešla okolo. No stačili mi na to, aby som uvidela obrázok, zanalyzovala a… Nedošlo k [...]

nehoda, nitra

Zábery, z ktorých mrazí. Od tragédie delili matku s dieťaťom len sekundy

19.07.2024 12:58

Vodička s dieťaťom stihli odísť z auta, do ktorého narazilo nákladné vozidlo.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

19.07.2024 12:53

Slávnostný ceremoniál sa uskutoční na letisku Kuchyňa, kde budú stíhačky zatiaľ umiestnené.

Rytmus

Tipos sponzoroval koncert Rytmusa, minister športu Keketi mlčí, tvrdí poslanec PS Dej

19.07.2024 12:40

Politickú zodpovednosť podľa poslanca nesie minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi a SNS.

Rakúsko / Očkovanie / Vakcína / Korona /

Očkovací preukaz proti Covid-19 už nikde nenájdete, pre získanie potvrdenia sa budete musieť zaočkovať znova

19.07.2024 12:30

Niektoré dovolenkové krajiny a zahraničné podujatia opäť vyžadujú potvrdenie o očkovaní proti Covid-19.