Založ si blog

Vyjde nás to draho. Podvod so zelenou energiou

Pred pár dňami mi volala operátorka z nemenovanej spoločnosti a pýtala sa ma, či nechcem prejsť na čistú, ekologickú energiu. Za tento nadštandard si priplatím len dve eurá mesačne. Teda, odpustím si jedno kapučíno a za odmenu budem mať pocit, že žijem, robím niečo pre tento svet.. 

Ešte pred nejakým časom by som jej ponuku zobrala všetkými desiatimi. Veď postupne prechádzame na zelenú energiu, dúfajúc, že nás zachráni. Realita však hovorí o inom. Ak sa bližšie pozriete na účet, zistíte, že čisté náklady na energiu predstavujú len 36,2 %. Približne 34 % tvorí doprava, ale zvyšok, viac ako 30 %, sú dane.  Vláda využíva väčšinu týchto peňazí na takzvaný prechod na zelenú energiu, najmä slnečnú a veternú. Do zelenej energie sa investujú obrovské finančné prostriedky, zatiaľ čo jadrové a tepelné elektrárne sa zatvárajú. Je z toho pekný biznis, výnosná komodita, s ktorou sa obchoduje na burze. 

Vyšlo ich to draho

Pri prechode na zelenú energiu sa masívne zatvárajú jadrové a tepelné elektrárne, pretože zrazu nie sú IN. No zelené elektrárne sú úplne závislé na vonkajších podmienkach. Všetci vidíme, ako sa klíma mení, počasie je nestabilné. Silný vietor, tornáda a hurikány často lámu veterné turbíny ako zápalky. Ich výroba je pritom nákladná a s ich odpadom si doteraz nevedia poradiť. A slnečné kolektory sú na tom veľmi podobne. Mnohé z nich už boli zničené a krajiny, ktoré zatvorili časť “klasických” elektrární, zrazu zistili, že nemajú dostatok elektriny. Potrebnú energiu si museli kupovať. Samozrejme, veľmi draho, pričom na to doplatili predovšetkým obyčajní ľudia. 

Masívna propaganda

Nespokojných ľudí, ktorí platia za elektrinu čoraz viac, však treba nejako uspokojiť. Zalepiť im oči, aj uši. Už roky sme masírovaní agresívnou kampaňou za boj proti zvyšujúcemu sa CO2, ktorý je hlavným ‘vinníkom‘ klimatických zmien. Za všetkým však treba hľadať peniaze a moc. Dve hlavné páky spotrebiteľského systému. Pretože v prvom rade treba zarobiť. V roku 2020 sa na zelené projekty vynaložilo 334 miliárd dolárov – väčšinou na solárne a veterné elektrárne. A ešte stále je to málo. S jedlom rastie chuť. Apetít rastie míľovými krokmi a pod rúškom svojej teórie nám tvrdia, že je potrebné zvýšiť financovanie na 4 bilióny dolárov ročne! A kamarát, teba sa nikto nebude pýtať, či si to ochotný platiť zo svojho vrecka.

Mnohí vedci už prišli s dôkazmi, že problém nie je v náraste CO2, ktorý spôsobuje ľudský faktor. Dôvodom sú cyklické klimatické zmeny, pri ktorých nám zelená energia nielenže nepomôže, ale jej presadzovanie je na úkor momentálne fungujúcej a stabilnej energie z jadra a fosílnych palív.

Je dobre zaujímať sa o túto tému, hľadať informácie z rôznych zdrojov, pretože tu v konečnom dôsledku nejde o tie 2-3 eurá mesačne navyše. Následky zavádzania tzv. zelenej energie a rušenie tej súčasnej budeme znášať my všetci. A zaplatíme za to drahšie, ako si vieme teraz predstaviť.

Zdroj: creativesociety

Dělala jsem si iluze

08.12.2023

Chci se s vámi upřímně podělit o to, že jsem si určitou dobu dělala iluze, že dokážu ochránit svou dceru, že ji dokáži ochránit před všemi útrapami tohoto světa. Řekla jsem si, že budu neúnavně pracovat, bez volna, aby moje holčička měla možnost se dobře učit, pěkně se oblékat, jíst zdravé jídlo, být zdravá, v teple a pohodlí. Řekla jsem si, že se velice [...]

LOŽ piata

04.12.2023

DEZINFORMÁCIE VS. FAKTY V mediálnom priestore Českej a Slovenskej republiky pribúdajú články, ktoré neustále opakujú tie isté nepravdy a klamstvá o projekte Tvorivá spoločnosť. Akým spôsobom dochádza k legitimizácii hrubo manipulatívnych tvrdení, a teda k porušovaniu základných práv a slobôd samotných účastníkov? Kontroverzie v tvrdeniach citovaných religionistov [...]

Len sa menia kulisy

02.12.2023

Včera večer sa mi fakt nič nechcelo. Všetko ma bolelo, pálili ma oči, celý týždeň som mala doma choré dieťa a keď vyzdravelo, odovzdalo mi štafetu. Večer som s premáhaním zapla počítač. „Ešte je šanca, ešte veľa môžeme,“ to boli vety, ktoré ma motivovali ku konaniu. Premôcť malichernú slabosť. Veď som bola v teple, v suchu, vo vedľajšej miestnosti bolo [...]

Ali Rahman Kiana Rahmanová

Nobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti

10.12.2023 21:08

Mohammadíová je od roku 2021 zadržiavaná v teheránskej väznici Evín a prestížne ocenenie si nemohla prevziať osobne.

pocasie,poladovica

Na väčšine Slovenska treba rátať so silným vetrom, poľadovicou aj hmlou

10.12.2023 20:12

Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje vo viacerých okresoch.

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas: Žiadny rukojemník neopustí Gazu živý, kým nebudú splnené naše požiadavky

10.12.2023 19:14, aktualizované: 20:42

Izraelská armáda v nedeľu vyslovila predpoklad, že v Pásme Gazy je naďalej zadržiavaných 137 rukojemníkov.

SR tripartita minimálna mzda dohoda TK BAX

Prečo chýba sľubovaný sociálny dialóg? A čo s tým?

10.12.2023 19:00

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Napriek tomu, že sociálnym dialógom sa oháňa kadektorý politik, jeho realizácia pokrivkáva. Prečo? A čo s tým? Zapojte sa do DEMDIS diskusie!

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 294
Celková čítanosť: 554095x
Priemerná čítanosť článkov: 1885x

Autor blogu