Založ si blog

Vyjde nás to draho. Podvod so zelenou energiou

Pred pár dňami mi volala operátorka z nemenovanej spoločnosti a pýtala sa ma, či nechcem prejsť na čistú, ekologickú energiu. Za tento nadštandard si priplatím len dve eurá mesačne. Teda, odpustím si jedno kapučíno a za odmenu budem mať pocit, že žijem, robím niečo pre tento svet.. 

Ešte pred nejakým časom by som jej ponuku zobrala všetkými desiatimi. Veď postupne prechádzame na zelenú energiu, dúfajúc, že nás zachráni. Realita však hovorí o inom. Ak sa bližšie pozriete na účet, zistíte, že čisté náklady na energiu predstavujú len 36,2 %. Približne 34 % tvorí doprava, ale zvyšok, viac ako 30 %, sú dane.  Vláda využíva väčšinu týchto peňazí na takzvaný prechod na zelenú energiu, najmä slnečnú a veternú. Do zelenej energie sa investujú obrovské finančné prostriedky, zatiaľ čo jadrové a tepelné elektrárne sa zatvárajú. Je z toho pekný biznis, výnosná komodita, s ktorou sa obchoduje na burze. 

Vyšlo ich to draho

Pri prechode na zelenú energiu sa masívne zatvárajú jadrové a tepelné elektrárne, pretože zrazu nie sú IN. No zelené elektrárne sú úplne závislé na vonkajších podmienkach. Všetci vidíme, ako sa klíma mení, počasie je nestabilné. Silný vietor, tornáda a hurikány často lámu veterné turbíny ako zápalky. Ich výroba je pritom nákladná a s ich odpadom si doteraz nevedia poradiť. A slnečné kolektory sú na tom veľmi podobne. Mnohé z nich už boli zničené a krajiny, ktoré zatvorili časť “klasických” elektrární, zrazu zistili, že nemajú dostatok elektriny. Potrebnú energiu si museli kupovať. Samozrejme, veľmi draho, pričom na to doplatili predovšetkým obyčajní ľudia. 

Masívna propaganda

Nespokojných ľudí, ktorí platia za elektrinu čoraz viac, však treba nejako uspokojiť. Zalepiť im oči, aj uši. Už roky sme masírovaní agresívnou kampaňou za boj proti zvyšujúcemu sa CO2, ktorý je hlavným ‘vinníkom‘ klimatických zmien. Za všetkým však treba hľadať peniaze a moc. Dve hlavné páky spotrebiteľského systému. Pretože v prvom rade treba zarobiť. V roku 2020 sa na zelené projekty vynaložilo 334 miliárd dolárov – väčšinou na solárne a veterné elektrárne. A ešte stále je to málo. S jedlom rastie chuť. Apetít rastie míľovými krokmi a pod rúškom svojej teórie nám tvrdia, že je potrebné zvýšiť financovanie na 4 bilióny dolárov ročne! A kamarát, teba sa nikto nebude pýtať, či si to ochotný platiť zo svojho vrecka.

Mnohí vedci už prišli s dôkazmi, že problém nie je v náraste CO2, ktorý spôsobuje ľudský faktor. Dôvodom sú cyklické klimatické zmeny, pri ktorých nám zelená energia nielenže nepomôže, ale jej presadzovanie je na úkor momentálne fungujúcej a stabilnej energie z jadra a fosílnych palív.

Je dobre zaujímať sa o túto tému, hľadať informácie z rôznych zdrojov, pretože tu v konečnom dôsledku nejde o tie 2-3 eurá mesačne navyše. Následky zavádzania tzv. zelenej energie a rušenie tej súčasnej budeme znášať my všetci. A zaplatíme za to drahšie, ako si vieme teraz predstaviť.

Zdroj: creativesociety

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

heger, sulík

Politológovia hodnotia štyri možné scenáre. Nová či úradnícka vláda? Nezmysel, liberáli chcú predčasné voľby

09.12.2022 05:55

Najpravdepodobnejšou možnosť, ak by vládla padla, sú predčasné voľby. Nová 76-tka ani úradnícka vláda by zrejme nevznikla.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306499x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu