Založ si blog

Vyjde nás to draho. Podvod so zelenou energiou

Pred pár dňami mi volala operátorka z nemenovanej spoločnosti a pýtala sa ma, či nechcem prejsť na čistú, ekologickú energiu. Za tento nadštandard si priplatím len dve eurá mesačne. Teda, odpustím si jedno kapučíno a za odmenu budem mať pocit, že žijem, robím niečo pre tento svet.. 

Ešte pred nejakým časom by som jej ponuku zobrala všetkými desiatimi. Veď postupne prechádzame na zelenú energiu, dúfajúc, že nás zachráni. Realita však hovorí o inom. Ak sa bližšie pozriete na účet, zistíte, že čisté náklady na energiu predstavujú len 36,2 %. Približne 34 % tvorí doprava, ale zvyšok, viac ako 30 %, sú dane.  Vláda využíva väčšinu týchto peňazí na takzvaný prechod na zelenú energiu, najmä slnečnú a veternú. Do zelenej energie sa investujú obrovské finančné prostriedky, zatiaľ čo jadrové a tepelné elektrárne sa zatvárajú. Je z toho pekný biznis, výnosná komodita, s ktorou sa obchoduje na burze. 

Vyšlo ich to draho

Pri prechode na zelenú energiu sa masívne zatvárajú jadrové a tepelné elektrárne, pretože zrazu nie sú IN. No zelené elektrárne sú úplne závislé na vonkajších podmienkach. Všetci vidíme, ako sa klíma mení, počasie je nestabilné. Silný vietor, tornáda a hurikány často lámu veterné turbíny ako zápalky. Ich výroba je pritom nákladná a s ich odpadom si doteraz nevedia poradiť. A slnečné kolektory sú na tom veľmi podobne. Mnohé z nich už boli zničené a krajiny, ktoré zatvorili časť “klasických” elektrární, zrazu zistili, že nemajú dostatok elektriny. Potrebnú energiu si museli kupovať. Samozrejme, veľmi draho, pričom na to doplatili predovšetkým obyčajní ľudia. 

Masívna propaganda

Nespokojných ľudí, ktorí platia za elektrinu čoraz viac, však treba nejako uspokojiť. Zalepiť im oči, aj uši. Už roky sme masírovaní agresívnou kampaňou za boj proti zvyšujúcemu sa CO2, ktorý je hlavným ‘vinníkom‘ klimatických zmien. Za všetkým však treba hľadať peniaze a moc. Dve hlavné páky spotrebiteľského systému. Pretože v prvom rade treba zarobiť. V roku 2020 sa na zelené projekty vynaložilo 334 miliárd dolárov – väčšinou na solárne a veterné elektrárne. A ešte stále je to málo. S jedlom rastie chuť. Apetít rastie míľovými krokmi a pod rúškom svojej teórie nám tvrdia, že je potrebné zvýšiť financovanie na 4 bilióny dolárov ročne! A kamarát, teba sa nikto nebude pýtať, či si to ochotný platiť zo svojho vrecka.

Mnohí vedci už prišli s dôkazmi, že problém nie je v náraste CO2, ktorý spôsobuje ľudský faktor. Dôvodom sú cyklické klimatické zmeny, pri ktorých nám zelená energia nielenže nepomôže, ale jej presadzovanie je na úkor momentálne fungujúcej a stabilnej energie z jadra a fosílnych palív.

Je dobre zaujímať sa o túto tému, hľadať informácie z rôznych zdrojov, pretože tu v konečnom dôsledku nejde o tie 2-3 eurá mesačne navyše. Následky zavádzania tzv. zelenej energie a rušenie tej súčasnej budeme znášať my všetci. A zaplatíme za to drahšie, ako si vieme teraz predstaviť.

Zdroj: creativesociety

Jednorázový příspěvek 5. 000,- Stačí to?

13.08.2022

Dnes k nám na návštěvu přišla kamarádka s dětmi. Byli jsme spolu na hřišti, skočili jsme i na zmrzlinu a pak jsme si šli popovídat u kafíčka u nás doma. A jak to vždycky bývá, přišla řeč i na ceny a strach, jestli nás po rodičovské dovolené někdo vezme do práce. Bavili jsme se i o podfuku s CO2, jak si s tím pár jedinců cpou peněženky. A kdo by dnes nemluvil o [...]

Nehas, čo ťa nepáli

11.08.2022

Túto vetu som počula najmenej tisíckrát. „Nehas, čo ťa nepáli, lebo inak budeš mať poriadny problém.“ Stalo sa z nej v spoločnosti akési nepísané pravidlo, ktoré nám diktuje držať ústa a krok. Vidieť len malú časť toho, čo sa deje, zabudnúť na kritické myslenie, alebo pre istotu vôbec nemyslieť. Na svete je hlad. Nie je to problém len rozvojových krajín. Na [...]

Socha, čo vyvoláva pocity

05.08.2022

Prechádzala som sa po pláži so svojím manželom ruka v ruke. Všetko sa v tej chvíli zdalo tak ideálne. Naša vytúžená svadobná cesta, morský vánok sa mi hral s vlasmi, slaná voda mi obmývala nohy, ktoré sa každým krokom zabárali do piesku. Pomyslela som si, milujem ten pocit, následne, milujem svet. Vztýčila som hlavu a neďaleko stála obrovská socha. Boli na nej ľudia, [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 211523x
Priemerná čítanosť článkov: 1808x

Autor blogu