Založ si blog

Efektívny brainstorming. Potreba významného technologického prelomu

V reakciách na Tvorivú spoločnosť sa často objavuje otázka, prečo, keď sa teda dejú výrazné klimatické zmeny, sa nespoja tí najgeniálnejší vedci z celého sveta, keď už je problém taký naliehavý? Úryvok z reči Johna Ahna, ktorá zaznela na konferencii „Globálna kríza. Východisko existuje,“ vám ozrejmí, prečo je to tak: 

„Pozrime sa na náš svet realisticky. Počuli ste už od niekoho informácie týkajúce sa skutočného rozsahu a priebehu prírodných katastrof? Možno od médií, ktoré sotva informujú o lokálnych zmenách počasia? Alebo možno od známych vedcov? Žiaľ, len málokto chápe celý obraz. Mnohí si všímajú len nárast teploty a obviňujú ľudí, zatiaľ čo iní sú stále v štádiu popierania a tvrdia, že s klímou sa nedeje nič nezvyčajné, že ide len o prirodzenú premenlivosť, a že všetko je normálne. Ako by v tejto situácii, keď nevidíme celý rozsah prírodných katastrof a o skutočných príčinách katakliziem sa stále diskutuje, mohli vedúci predstavitelia krajiny ospravedlniť rozhodnutie nechať svojich špičkových vedcov spolupracovať s konkurenciou a potenciálnymi nepriateľmi? Práve na týchto vedcov sa hlavy štátov spoliehajú pri vývoji nových zbraní a zabezpečovaní dominancie krajiny. 

Vyriešenie problému vonkajšieho vplyvu v krátkom čase si vyžaduje významný technologický prelom. Ten sa dá dosiahnuť len vtedy, ak majú vedci spoločný cieľ a môžu voľne spolupracovať, vymieňať si poznatky a diskutovať o konceptoch. Avšak v súčasnom konzumnom formáte, aj keby sa schopní vedci stretávali a spolupracovali, stále by boli rozdelení, zastupovali by konkurenčné strany a nemohli by si otvorene vymieňať svoje myšlienky a efektívne brainstormovať. Nemôžeme teda očakávať pozitívny výsledok.

Je tiež otázne, ako by sa tento projekt financoval, najmä keď je svetová ekonomika na pokraji kolapsu. V Tvorivej spoločnosti však bude šanca na nájdenie riešenia prírodných katastrof podstatne vyššia, pretože najprv by mal každý človek prístup k pravdivým informáciám o rozsahu a dôsledkoch katakliziem a skutočná príčina klimatických katastrof by sa stala zjavnou. Následne my, ľudia, začneme sústreďovať svoje úsilie a pozornosť na riešenie skutočného problému a každý pochopí jeho dôležitosť. 

Po druhé, kľúčoví vedci, ktorí sú v súčasnosti pred verejnosťou skrytí, budú môcť slobodne otvorene spolupracovať, vymieňať si názory a bude ich spájať jeden cieľ, a tým je zastaviť vonkajšie kozmické žiarenie a zachrániť ľudstvo. Okrem toho by každý vedec plne pochopil vážnosť situácie, pretože sa netýka len jeho a jeho blízkych, ale celých ôsmych miliárd ľudí. To všetko vytvorí podmienky na vznik nových myšlienok, prevratných objavov a urýchli pokrok smerom k nájdeniu nového riešenia. 

Viete, som vedec a keď som si vybral svoju cestu, sníval som o tom, že urobím objavy, ktoré zlepšia životy ľudí a zmenia svet. A viem, že každý vedec má tento ambiciózny sen: nájsť, vyvinúť niečo veľké, čo si všetci zapamätajú a o čom budú čítať v učebniciach histórie. A táto úloha a jej riešenie je niečo, na čo ľudia nikdy nezabudnú. Mená týchto ľudí, ktorí zachránia planétu, si bude ľudstvo pamätať navždy.

Po tretie, vedci nebudú začínať od nuly. Už máme za sebou veľký vývoj a pochopenie toho, ako zastaviť vonkajší vplyv. Nemôžeme to však urobiť len sami, potrebujeme brainstorming a úzku spoluprácu medzi najlepšími vedcami, vzhľadom na to, že na to máme len pár rokov. Dôležitým aspektom je, že v Tvorivej spoločností všetky zdroje patria ľudstvu, a preto bude týmto vedcom poskytnutá dostatočná podpora a zdroje na to, aby uspeli.

Stavajú si bunkre 

V našom spotrebiteľskom svete sa tí, ktorí majú ako-také pochopenie pre 12 000-ročný cyklus, snažia predpovedať bezpečné miesta a predávať pôdu alebo stavať bunkre. To je dostupné pre niekoľkých, ale vieme, že tieto možnosti im môžu predĺžiť život len o niekoľko rokov. Všetci aj tak zahynú, pretože tentoraz celá planéta zahynie ako Mars, ak necháme všetko tak, ako je. 

V Tvorivej spoločnosti, kým nebudú prírodné katastrofy plne pod kontrolou, budú ľudia včas varovaní a evakuovaní, pretože ľudský život má najvyššiu hodnotu. Vytvorí sa jednotná globálna záchranná služba, ktorá zaručí bezpečnosť všetkých. Vedci budú spolupracovať na určení bezpečných miest a vybudujeme vhodnú infraštruktúru vrátane miest na bývanie, pestovanie potravín, aby bolo o všetkých ľudí postarané. V Tvorivej spoločnosti tak môžeme zachrániť životy všetkých 8 miliárd ľudí a nájsť riešenie, ako sa vysporiadať s vonkajšími vplyvmi. 

Pochopte, prosím, že toto je náš svet. A práve teraz máme šancu spoločne budovať našu budúcnosť. Teraz je čas konať.“

Zdroj: creativesociety.com, fórum: „Globálna kríza. Východisko existuje.“

Otvorený list Tebe, kto čítaš tieto riadky

26.05.2023

„Nikdy nepochybujte, že malá skupina uvážlivých, zanietených ľudí môže zmeniť svet; skutočne, to je to jediné, čo ho kedy zmenilo.“ Margaret Mead Milý čitateľ,nepoznáme sa. Možno si sem zablúdil, pretože si chceš na chvíľku oddýchnuť od pracovných činností. Možno si čítaním krátiš čas u lekára. Alebo si maminou na materskej, ktorej práve zaspalo [...]

Čím viac ukážeš, tým viac zarobíš

21.05.2023

Nejak tak sa dá zhrnúť princíp jednej z najnovších sociálnych sietí, na ktorú som narazila. Posúva hranice ešte vyššie. Vlastne oveľa nižšie. Aj tak fungujú Overtonové okná v praxi. To, čo sa ešte prednedávnom zdalo nemorálne, vulgárne a skazené, sa stáva #trend. Poďme na čísla Nemenovaná sieť má registrovaných približne 188 miliónov užívateľov. Počet [...]

Dôležitý zápas

19.05.2023

To, že sú majstrovstvá sveta v hokeji, sa nedá nevšimnúť. Zachytávam úryvky z rozhovorov cestou v autobuse, na prechádzke mestom, pri nákupoch. „Máme za sebou ťažký zápas. Celý som sa pri ňom spotil. Ale našim som fandil. Prehrali. No dôstojne. Nevzdali sa. Som na nás hrdý,“ započujem. V obchode som si všimla „nenápadnú“ reklamu, ktorá pripomína, že treba [...]

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Kyjev zasiahol najväčší útok dronmi od začiatku invázie

28.05.2023 06:50, aktualizované: 07:33

Na Kyjev zaútočilo štyridsať dronov. Bol to najväčší útok na mesto od začiatku invázie, letecký poplach trval päť hodín.

ódor, horváth, vašáková, vláda odborníkov

Prídeme o 4 miliardy eurofondov? Odborníci kritizujú vládu aj systém čerpania

28.05.2023 06:00

Masívnu časť financií z európskych zdrojov musí Slovensko vyčerpať do konca tohto roka, inak o túto sumu nenávratne prídeme.

Dolár

Biden a McCarthy sa dohodli na zvýšení limitu dlhu USA

28.05.2023 05:55

Ak by demokrati a republikáni nenašli zhodu, hrozila by USA platobná neschopnosť už 5. júna, čo by malo vážne dopady na celosvetovú ekonomiku.

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 406450x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu