“Aký význam má posielať ľudí na istú smrť? Keď vopred vieme, že nemáme technológiu na to, aby sme ich mohli dopraviť bezpečne domov?”
Napriek tomu o tento nezmyselný výlet má záujem viac ako 200-tisíc ľudí. Ktokoľvek tam pôjde, zahynie. Nikdy už viac neuvidí svojich blízkych. Stojí to za to, že jeho rodičia, deti, susedia či kolegovia sa budú utešovať tým, že zomrel práve na Marse?
Sen o kolonizácii Marsu stojí na veľmi vratkých nohách. A mimochodom, z financií, ktoré sa vlievajú do projektu vopred odsúdeného na zánik, sa človeku zatočí hlava. Miliardy dolárov. Má práve predraženosť projektu ľudí presvedčiť o jeho výnimočnosti? Veď Mars je mŕtva planéta. Kedysi dávno bol na nej život. V posledných rokoch tam našli vodu. To však zďaleka nestačí na to, aby sme na ňom mohli dlhodobo žiť. Toho si je vedomý aj školák, ktorému nechýba štipka kritického myslenia.
Ako bolo uvedené na konferencii Tvorivá spoločnosť. Spoločne môžeme, zákulisie projektu kolonizácie Marsa vedie k Rímskemu klubu. Patrí tam elita, ktorá sa na Mars prekvapivo až tak veľmi nehrnie. Jej členovia sa boja o svoj život, no nerobí im problémy poslať na istú smrť iného človeka.
Poďme byť ľudia. Naučme sa vziať zodpovednosť za to, kde idú aj naše peniaze. Načo utekať na inú planétu, keď máme možnosť viesť dôstojný život, tu na Zemi? Veď máme na to všetko potrebné. Kolonizáciu iných planét si nechajme na neskôr.
Zdroj: allatraunites.com, YouTube: Tvorivá spoločnosť. Spoločne môžeme
Išla by som hneď. ...
Aj tak bude ten lístok drahý - tauzent milion... ...
Uplne nepodložené tvrdenia. "Kedysi... ...
Aj tak všetci zomrieme. To je jediná istota.... ...
Celá debata | RSS tejto debaty