Založ si blog

Teslova voľná energia: magnetický generátor energie s účinnosťou 300%?

“Pre pochopenie, je to voľný prístup k zdroju energie, ktorý ho vedie k nezávislej existencii a v zásade k jeho večnému životu, povedzme, a k neobmedzenému rozširovaniu možností. 

Ovládanie voľnej energie znamená, že ju jednoducho získavame v ktoromkoľvek bode, my ju generujeme, nedobývame ju. Ťažíme teraz uhlovodíky a všetko ostatné, ale toto generujeme v ktoromkoľvek bode našej sféry v potrebnom množstve.” 

I.M. Danilov

Magnetický generátor energie, ktorý má údajne účinnosť 300 %.

Na prvý pohľad sa to javí ako nezmysel, že to odporuje všetkým známym zákonom fyziky. Prečo to teda sem dávam? 

Veda sa posúva míľovými skokmi a zmienim objavy, ktoré síce možnosť magnetických generátorov nedokazujú, ale rozhodne ich už veda tak silne nevyvracia…

Základná vec je, že pojem vákuum sa od začiatku 20. Storočia veľmi zmenil. Dovtedy bol vnímaný ako skutočne prázdny priestor.

 Dnes už vedci vedia, že prázdny priestor sa nedá vytvoriť. Vyplýva to z Heissenbergovho princípu neurčitosti, kde nemôžeme mať nulovú energiu žiadneho bodu. Experimentálne sa to dokázalo v Los Alamos v roku 1996, kde zmerali Casimirov efekt. Dôsledkom je i to, že vo vákuu neustále vznikajú a zanikajú páry virtuálnych častíc. 

Ďalšou indíciou je to, že Maxwellove rovnice, ako ich poznáme, nie sú kompletné – v pôvodnej formulácii ich Maxwell formuloval pomocou kvarterniónov (4-rozmerné čísla s určitými vlastnosťami). Prepis do komplexných čísel bol síce nutný krok, aby sa aspoň niečo dalo spočítať, ale teória nepopisuje určité efekty. 

Dnes sa začínajú objavovať merania, ktoré ukazujú napríklad na to, že svetlo interaguje s magnetickým poľom za veľmi extrémnych podmienok.

 To moderná formulácia nepopisuje, ale pôvodná formulácia to obsahovala. Už dlho máme kvantovú elektrodynamiku, ktorá v sebe pôvodnú Maxwellovu teóriu obsahuje v plnom rozsahu, ale s tým sa nič praktické nedá spočítať (je to jednoducho príliš zložité).

Ak sú obvody príliš zložité, potrebujú Maxwellovu teóriu v pôvodnom rozsahu – napríklad pokiaľ obvod obsahuje cievky do kruhu. A prakticky to znamená, že to je veľmi zložité na spočítanie.

Niektoré Teslove konštrukcie obsahovali práve tieto prvky. Takže môj záver – nevieme, čo sa deje v zložitých obvodoch. A vákuum obsahuje energiu, ktorá v princípe nemôže dôjsť. Takže je možné, že magnetické generátory nefungujú, možno nefunguje ani tento prístroj, ale rozhodne to nie je fyzikálne tak nemožné, ako by sa mohlo zdať bez kvantovej teórie poľa. 

Zdroj: https://infinitysav.com/

Jednorázový příspěvek 5. 000,- Stačí to?

13.08.2022

Dnes k nám na návštěvu přišla kamarádka s dětmi. Byli jsme spolu na hřišti, skočili jsme i na zmrzlinu a pak jsme si šli popovídat u kafíčka u nás doma. A jak to vždycky bývá, přišla řeč i na ceny a strach, jestli nás po rodičovské dovolené někdo vezme do práce. Bavili jsme se i o podfuku s CO2, jak si s tím pár jedinců cpou peněženky. A kdo by dnes nemluvil o [...]

Nehas, čo ťa nepáli

11.08.2022

Túto vetu som počula najmenej tisíckrát. „Nehas, čo ťa nepáli, lebo inak budeš mať poriadny problém.“ Stalo sa z nej v spoločnosti akési nepísané pravidlo, ktoré nám diktuje držať ústa a krok. Vidieť len malú časť toho, čo sa deje, zabudnúť na kritické myslenie, alebo pre istotu vôbec nemyslieť. Na svete je hlad. Nie je to problém len rozvojových krajín. Na [...]

Socha, čo vyvoláva pocity

05.08.2022

Prechádzala som sa po pláži so svojím manželom ruka v ruke. Všetko sa v tej chvíli zdalo tak ideálne. Naša vytúžená svadobná cesta, morský vánok sa mi hral s vlasmi, slaná voda mi obmývala nohy, ktoré sa každým krokom zabárali do piesku. Pomyslela som si, milujem ten pocit, následne, milujem svet. Vztýčila som hlavu a neďaleko stála obrovská socha. Boli na nej ľudia, [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 211512x
Priemerná čítanosť článkov: 1808x

Autor blogu