Založ si blog

Boh nenapísal Korán, Bibliu, či iné texty. Ale aj tak, zmeníš čiarku – meníš podstatu.

Horúca vaňa, teplé vankúše a k tomu silné presvedčenie, že ty si ten, kto môže riadiť svet. Meniť čiarky v Biblii, Koráne či iných textoch, ktoré vraj napísal samotný Boh. A ľudia tomu veria. Veria, že cez cirkevných hodnostárov k ním hovorí Boh. Ten, koho sme povinní sa báť, a nie milovať. Takýmto spôsobom ľahko riadiš svoje ovečky. Stačí zmeniť čiarky, upraviť text, trošku pozmeniť slová Ježiša, ktoré ihneď strácajú svoj pôvodný význam.

Chce to tak Boh?!

“Boh to tak chce!” Aké je zrazu ľahké všetko si zdôvodniť! Stačí jedna veta, ktorá elite na vrchole rôznych náboženstiev funguje už 6-tisíc rokov. “Boh to tak chcel! Len ver, rob, to, čo ti povieme a budeš spasený. A najmä neopovažuj sa ani nakuknúť do iného náboženstva, pretože pôjdeš do pekla. Len my máme patent na pravdu.” Naozaj TOTO chcel Ježiš, Budha či Mohamed, ktorý prinášali Pravdu na tento svet? Svoje posolstvá odovzdávali len ústne. Postupom času sa z ich učenia stal výhodný biznis, ktorý je nepretržitým zdrojom uctievania, peňazí a moci.

Našťastie dnes sa prebúdza mnoho ľudí, ktorí si uvedomujú, že náboženstvá nemajú patent ani na Boha, ani na Pravdu. Tá patrí jedine Bohu. 20. marca o 16:00 prebehne udalosť, o ktorej sa priveľa nedozviete v médiách. Ľudia z celého sveta sa spoja. Aby očistili Pravdu od nánosov. Poukážu na to, čo hovorili Proroci a na skreslenia, ku ktorým došlo v priebehu tisícročí. Bude to globálna udalosť, ktorá tu ešte nebola. Ľudia sami poukážu na to, že haló, je to predsa inak! Je dôkazom toho, že ľudia, ktorí sa spoja, dokážu mnohé.  Môžete ju sledovať na rôznych platformách. Má trefný názov. Tvorivá spoločnosť. O čom snívali Proroci? Vari o tomto svete, v ktorom žijeme? Snívali o niečom, čo však ešte stále máme šancu vytvoriť. 

PS: Kedysi dávno vo mne hlboko zarezonovali slová Johna Lennona, ktorý spieval o tom, že si mám predstaviť, že na svete by nebolo náboženstiev a ľudia by žili v mieri. Pre niekoho desivá predstava. Pre nás ľudí jediný spôsob, ako prežiť. 

Muž v červenom klobúku

26.09.2022

Nastúpila som do rýchlika. Bol preplnený, ako vždy. Nevadilo mi to, dala som si do uší slúchadlá a pozerala na okolitú krajinu. Na ďalšej stanici sa uvoľnilo miesto. „Poďte si sadnúť,“ potiahol ma za rukáv starší muž v červenom klobúku. Usmiala som sa naňho. „No tak! Dámy by predsa nemali stáť.” Presvedčil ma. Slúchadlá som schovala do tašky. Tušila som, že [...]

Aj tak mnohí nahlas povedia svoje NIE

24.09.2022

Ale prečo by to tak nemohlo byť? Kladiem si otázku, keď čítam komentáre a postrehy pod článkami Tvorivej spoločnosti. Mnohí ľudia hneď zavrhnú možnosť zmeniť tento svet len svojim súhlasom. Chceme všetci to isté, prirodzený bezpečný svet v priateľstve a láske, ale aj tak mnohí povedia nahlas svoje Nie. Čo Ťa drží v systéme tohto sveta, že sa nechceš zbaviť zla? [...]

Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován

23.09.2022

Svět čelí mnoha krizím, které se budou zhoršovat, ale ty všechny jsou v podstatě odvedením naší pozornosti od toho nejdůležitějšího a tím je klima. Ty všechny uměle vytvořené krize můžeme společně vyřešit, ale s klimatem se nikdo nedomluví. Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován. Je třeba přijmout skutečná fakta a postavit se zodpovědně k [...]

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

V Bratislave narazilo auto do zastávky: Päť mŕtvych a desať zranených

02.10.2022 23:35, aktualizované: 03.10.2022 01:30

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Bulharsko Voľby Predčasné Parlamentné, Bojko Borisov

Bulharsko: Vo voľbách zvíťazila strana expremiéra Borisova, tvrdia exit polly

02.10.2022 19:57

Očakáva sa, že Borisov bude pre obvinenia z korupcie len ťažko hľadať koaličných partnerov.

Rusko Maďarsko Putin Orbán schôdzka

Putin má najmenej troch dvojníkov, tvrdí šéf ukrajinskej spravodajskej služby

02.10.2022 19:06

Špekulácie o Putinových dvojníkoch sa objavovali v médiách aj na jar, keď sa množili teórie o tom, že je vážne chorý.

brazília, voľby

V Brazílii sa konajú ostro sledované prezidentské voľby

02.10.2022 18:50

Hlavnými aktérmi sú ľavicový kandidát, exprezident Luiz Inácio Lula da Silva a krajne pravicový súčasný prezident Jair Bolsonaro.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 250079x
Priemerná čítanosť článkov: 1786x

Autor blogu