Založ si blog

Hudba hrá, no loď sa potápa.

Cyklické posuny jadra, ktorého hmotnosť je 17-krát väčšia ako hmotnosť Mesiaca, gravitačne pôsobia na všetky obaly Zeme, vrátane jej biosféry. Čo to pre nás znamená?

Zmeny v jadre zeme sú hlavnou príčinou prírodných katakliziem. V roku 1998 došlo k jednosmernému skokovému posunu ťažiska jadra Zeme oproti ťažisku plášťa Zeme, ktorý bol zistený na základe údajov z pozorovania francúzskeho satelitného systému DORIS. Od tohto okamihu začal prudký nárast počtu mnohých prírodných katakliziem. Tak isto aj posun magnetických pólov má pre Zem katastrofálne následky, pretože sa oslabí magnetosféra Zeme natoľko, že vesmírne žiarenie dosiahne povrch Zeme a zničí všetky živé organizmy.  

Zem má severný a južný magnetický pól, ktoré však nie sú totožné s geografickými pólmi. Niekedy si severný a južný magnetický pól vymieňajú miesta. Takýto jav sa nazýva inverzia magnetického poľa. Je to pomerne zriedkavý jav, ku ktorému došlo naposledy pred 780-tisíc rokmi.

Počas inverzie sa podľa predpokladov vedcov magnetosféra Zeme oslabí natoľko, že kozmické žiarenie môže dosiahnuť povrch Zeme a zničiť všetky živé organizmy. Niekedy si pri veľmi silnom odchýlení od stabilného stavu aj tak magnetické póly nevymenia svoje miesta a vracajú sa do pôvodnej polohy. Takýto jav sa nazýva exkurz.

Exkurzy sa vyskytujú oveľa častejšie ako inverzie, pričom si ale zachovávajú svoju nebezpečnosť pre všetko živé na Zemi. Nastane premena prosperujúcich obývaných miest na neobývateľne mesta, zlyhanie komunikačných a energetických systémov.

Posledné exkurzy, ktoré sú nám známe, boli dva. Prvý dostal meno Göteborg, došlo k nemu pred 13 200 rokmi a trval 100 rokov a druhý dostal meno Mono Lake a došlo k nemu pred 25 800 rokmi a trval 500 rokov.

Od roku 1900 do roku 1980 sa severný magnetický pól prakticky neposunul. Posúval sa chaoticky, stál na jednom mieste, a posun bol asi 10 km za rok. V roku 1998 keď nastal výron energie z jadra, sa zrýchlil pohyb severného magnetického pólu o 500% na 50 km ročne jedným smerom k západnej Sibíri. O čom sa môžeme presvedčiť aj tak, že polárnu žiaru už uvideli ľudia aj v Poľsku či Holandsku.

Keď k tomuto všetkému ešte pripočítame, že v poslednej dobe sa magnetické pole zeme zmenšilo asi o 15%, teda oslabil sa neviditeľný štít, ktorý nás chráni pred kozmickým žiarením a slnečným vetrom, ktorý je 70 až 80 000 kilometrov od Zeme smerom k Slnku, a ak tieto „štíty-plášte“ nebudú na póloch, ale napríklad na rovníku, tak celé toto žiarenie pôjde na ľudí, ktorí žijú v oblasti rovníka, tak situácia začína byť vážna.

Čo to znamená pre nás ako civilizáciu? Vážme si tieto dôležité historicky potvrdené fakty, ktoré nám môžu pomôcť pochopiť, nielen to, čo sa deje s magnetickým poľom, ale hlavne to, v akej dobe žijeme. Lebo ak tomu nebudeme venovať dostatočnú pozornosť, tak mi to potom pripomína situáciu z filmu o Titanicu. Hudba na palube hrá, posádka a pasažieri sa bavia, ale loď sa potápa.

Zdroj: Kaleidoskop faktov. Znamenia posledných dní/allatra.tv/sk

Také zázraky sa dejú po svete…

02.08.2021

Sedím vo vlaku smer Kyjev- slovenská hranica. Som tu prvá. Kto asi príde ku mne? Budeme tu spať pri sebe neznámi ľudia. Vedúca vagóna mi pripomenula, že som si kúpila lístok bez klimatizácie. Pekne to tu začína. Nedá sa dýchať, okná sa nedajú otvoriť. V kupé sme už všetci. Vzduch je ešte vydýchanejší. Každý sa snaží situáciu zvládnuť čo najlepšie. Vždy sa dá [...]

Umelá inteligencia – dobrý sluha, zlý pán

29.07.2021

Malá hádanka: “Dokáže študovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Neodvráva, nemá žiadne potreby. Vie sa učiť sama, nikdy nič nezabudne. Čo to je?” Umelá inteligencia, hlavná ingrediencia štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorá sa intenzívne rozvíja v dnešnej dobe. Zbiera skúsenosti miliónov odborníkov, zhromažďuje informácie o všetkých a všetkom, zlepšuje [...]

Zmena formátu spoločnosti je zásadne potrebná

24.07.2021

Čítam komentáre ľudí, ktorí rôzne reagujú na príspevky týkajúce sa Tvorivej spoločnosti. Niektorí komentujú pekne, iných hnevá a rozčuľuje už samotná idea. Vnímam to tak, že keď príde reč na Tvorivú spoločnosť, ľudia sa obávajú toho, že je to opäť čosi nové, niekto ich chce znovu oklamať a mať z toho zisk. Myslia si, že nebudú môcť využívať všetky [...]

zbraň, pištol

Česi počas zbraňovej amnestie odovzdali 3678 nelegálne držaných zbraní

02.08.2021 19:54

Odovzdali aj 133-tisíc kusov streliva.

Csaba Dömötör, súd, kajúcnik, polícia

Prokurátor podal na súd návrh dohody s Csabom Dömötörom

02.08.2021 16:58

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal návrh dohody o vine a treste s Csabom Dömötörom, ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách.

Maďarsko, hranica

Ukrajinec v slovenskom aute v Maďarsku pašoval 21 migrantov do Rakúska

02.08.2021 15:42

Okrem 46-ročného ukrajinského vodiča bolo vo vozidle 21 cudzincov bez dokladov a povolenia na pobyt.

SR polícia zásah Podhájska termálne kúpalisko NRX

Pre Podhájsku polícia vypočúva svedkov, nikoho zatiaľ neobvinila

02.08.2021 15:14

V rámci vyšetrovania kúpaliska Podhájska boli dokončené analýzy znaleckých posudkov a listinnej dokumentácie. Aktuálne prebiehajú výsluchy svedkov.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 97812x
Priemerná čítanosť článkov: 1553x

Autor blogu