Založ si blog

21.12.2012 – Mayovia neukončili svoj kalendár len preto, že im došiel kameň

Tento deň si pamätám, akoby to bolo iba prednedávnom. Čakala som v čakárni, hladkajúc si rastúce bruško, uvažujúc o tom, či stihnem vôbec priviesť dieťa na tento svet. Bol to predsa TEN deň, o ktorom hovorili všetci. Vraj Koniec sveta. Ten nenastal. Nastal však nový začiatok pre nás ako ľudstvo.

Keď sa tomuto dátumu venovalo v médiách toľko pozornosti, určite to nebolo len tak. Mayovia neukončili svoj kalendár len preto, že im došiel kameň. Ak sa pozrieme bližšie za oponu, dozvieme sa, že s týmto dátumom sa spája viacero proroctiev a legiend. Práve 21. decembra 2012 sa začal Malý cyklus, obdobie, počas ktorého sa ľudstvo dostalo na Križovatku. Každý z nás v ňom zohráva obrovskú rolu. Máme možnosť urobiť ako ľudstvo voľbu. Či budeme pokračovať v spotrebiteľskom formáte spoločnosti, v ktorom vo väčšine z nás dominuje zvieracia podstata, egoizmus a boj o moc, alebo začneme žiť inak ako ľudia. Začneme konať, tvoriť a spomenieme si na to, kto sme. A vytvoríme také podmienky v spoločnosti, v ktorých bude podporovaný prirodzený rozvoj morálnych a ľudských vlastností.

Obdobie Križovatky končí 21. 12. 2024 a na jeho konci celé ľudstvo zožne výsledky svojej voľby. Začínajú sa plniť všetky Znamenia posledných dní. Tie môžu byť koncom súčasnej civilizácie, no aj začiatkom Zlatého veku, ktorý bol predpovedaný v mnohých legendách.

Globálny výsledok závisí od voľby každého. Aj ten najbanálnejší čin v prospech dobra môže prevrátiť misky váh a zmeniť budúcnosť celého ľudstva. Viac o Znameniach posledných dní sa dozviete v Kaleidoskope faktov. 

Zdroj: allatra.tv/sk

Muž v červenom klobúku

26.09.2022

Nastúpila som do rýchlika. Bol preplnený, ako vždy. Nevadilo mi to, dala som si do uší slúchadlá a pozerala na okolitú krajinu. Na ďalšej stanici sa uvoľnilo miesto. „Poďte si sadnúť,“ potiahol ma za rukáv starší muž v červenom klobúku. Usmiala som sa naňho. „No tak! Dámy by predsa nemali stáť.” Presvedčil ma. Slúchadlá som schovala do tašky. Tušila som, že [...]

Aj tak mnohí nahlas povedia svoje NIE

24.09.2022

Ale prečo by to tak nemohlo byť? Kladiem si otázku, keď čítam komentáre a postrehy pod článkami Tvorivej spoločnosti. Mnohí ľudia hneď zavrhnú možnosť zmeniť tento svet len svojim súhlasom. Chceme všetci to isté, prirodzený bezpečný svet v priateľstve a láske, ale aj tak mnohí povedia nahlas svoje Nie. Čo Ťa drží v systéme tohto sveta, že sa nechceš zbaviť zla? [...]

Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován

23.09.2022

Svět čelí mnoha krizím, které se budou zhoršovat, ale ty všechny jsou v podstatě odvedením naší pozornosti od toho nejdůležitějšího a tím je klima. Ty všechny uměle vytvořené krize můžeme společně vyřešit, ale s klimatem se nikdo nedomluví. Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován. Je třeba přijmout skutečná fakta a postavit se zodpovědně k [...]

Lula porazil Bolsonara, o prezidenstký post budú bojovať ešte v druhom kole

03.10.2022 06:06

V prvom kole prezidentských volieb v Brazílii zvíťazil v nedeľu ľavicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva.

CORRECTION Russia Ukraine War

ONLINE: Zelenskyj ďakuje lídrom strednej a východnej Európy, že chcú Ukrajinu v NATO

03.10.2022 06:00

Som vďačný našim susedom, krajinám strednej a východnej Európy, za podporu členstva Ukrajiny v NATOí, napísal Zelenskyj.

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

V Bratislave narazilo auto do zastávky: Päť mŕtvych a desať zranených

02.10.2022 23:35, aktualizované: 03.10.2022 01:30

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Bulharsko Voľby Predčasné Parlamentné, Bojko Borisov

Bulharsko: Vo voľbách zvíťazila strana expremiéra Borisova, tvrdia exit polly

02.10.2022 19:57

Očakáva sa, že Borisov bude pre obvinenia z korupcie len ťažko hľadať koaličných partnerov.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 250082x
Priemerná čítanosť článkov: 1786x

Autor blogu