Založ si blog

Akékoľvek malé konanie je lepšie než naša nečinnosť

Rolujem nástenku na Facebooku. Záplavy v Číne, Poľsku, narastajúci počet zemetrasení. Šíriť paniku, či nečinne čakať, kým dôjde na nás rad, rozhodne nie je riešenie.

Výzvy, ktoré stoja pred nami

Nielen klíma sa hlási o slovo. Sme na pokraji ekologickej, ekonomickej a potravinovej krízy. Stačí sa na svet vôkol seba pozrieť triezvymi očami, aby sme vedeli, aké nutné je hľadať spoločné východisko. 

Dnes už našťastie prestali mlčať nielen mnohí odborníci a vedci, ale aj bežní ľudia. Tí, ktorí vedia, že vláda žiadnej krajiny nie je schopná sa vysporiadať s nastávajúcimi krízami. Spoločne dokážeme veľa. Stačí, keď pozornosť zameriame tvorivým smerom. Neraz pre slamku nevidíme les. Našťastie sa dokážeme spojiť. Konferencia Globálna kríza. Týka sa to už každého, ktorá začne dnes o 17:00, je toho dôkazom. Bude simultánne prekladaná do 72 jazykov. Dobrovoľníkmi, ktorí sa naozaj snažia nájsť východisko z toho, čo sa deje. Vystúpia na nej svetoznáme osobnosti aj odborníci, ktorí budú hovoriť naozaj otvorene.

Keď pôjde do tuhého, nepostará sa o nás žiadna vláda. Môžeme to urobiť sami. Len treba konať a informovať o tom celý svet. Akákoľvek malé konanie je lepšie než naša nečinnosť. Preto poďme konať, kým nie je neskoro. 

Zdroj: allatraunites.com/sk

Dokedy budeme ticho podporovať zlo?

15.09.2021

Dovtedy, dokedy sa budeme báť hovoriť pravdu. Mám priateľku ktorá sa ocitla vo veľmi nepríjemnej situácii. Kolegyňa v práci jej začala závidieť. No nie dom, či oblečenie, ale jej povahu. Skončilo to tak, že po polročnom slovnom napadaní ju napadla i fyzicky. Pohár trpezlivosti pretiekol, a priateľka zašla na políciu, kde všetko povedala. Napriek snahe policajta, ktorý [...]

Vraj to, čo sa deje, patrí k životu

06.09.2021

New York zasiahli pozostatky hurikánu Ida. Mesto vyhlásilo stav núdze. Hurikán si vyžiadal zopár obetí, z mnohých ľudí spravil bezdomovcov. Milióny domácnosti sú bez elektriny. Napriek tomu na mňa dnes vyskočil jeden tweet, ktorý ľudí ubezpečil, že s klímou je vlastne všetko v poriadku. Vedci len zbytočne robia paniku. Vraj, to, čo sa deje, patrí k životu. Tak emócie [...]

Spojilo ich morča

30.08.2021

Možno niekedy v živote urobíme skutok, ktorý má iný výsledok, ako sme si mysleli. Na začiatku roka sme, kdesi za Jelšavou, so synom kupovali morské prasiatko. V rodine s dvomi deťmi mali v schátranom domčeku len najnutnejšie zariadenie a i keď chudoba dominovala, deti boli veselé a veľmi milé. Vonkajšie okolnosti nezastreli ich vnútornú radosť zo života. Ako dni ubiehali, [...]

Beriev A-50

Vzdušný priestor Estónska narušilo ruské vojenské lietadlo

23.09.2021 19:30

Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.

Vladimír Pčolinský

Súdna rada pri spornom paragrafe 363 nerozhodla

23.09.2021 17:36

Z navrhovaného stanoviska vyplývalo, že rozhodnutie GP bolo vydané v rozpore s ústavou.

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 115782x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu