Založ si blog

Zmena formátu spoločnosti je zásadne potrebná

Čítam komentáre ľudí, ktorí rôzne reagujú na príspevky týkajúce sa Tvorivej spoločnosti. Niektorí komentujú pekne, iných hnevá a rozčuľuje už samotná idea.


Vnímam to tak, že keď príde reč na Tvorivú spoločnosť, ľudia sa obávajú toho, že je to opäť čosi nové, niekto ich chce znovu oklamať a mať z toho zisk. Myslia si, že nebudú môcť využívať všetky vymoženosti súčasnej doby, že sa budú musieť vzdať blahobytu atď. Vzniká u nich strach, že to bude ako pred tým, napríklad ako v komunizme…

No z každej doby si môžeme zobrať to dobré. Pamätám si pár výhod z predošlého obdobia. Všade boli rovnaké ceny potravín, bezplatná zdravotná starostlivosť a v médiách bolo viac pozitívnych programov… Tak prečo nežiť tak, aby to bolo pre ľudí výhodné a pohodlné?

Dnes sa technický progres posunul a napreduje, máme nové technológie. Všetko je super, až na… Aby sme mohli nástroje, ktoré sú nám dané využívať a aby slúžili v prospech nás všetkých, je potrebná práve zmena formátu spoločnosti. To čo nám dnes chýba, je uvedomenie si, že sme v podstate všetci rovnakí. Len je potrebné zjednotenie a obnovenie tých vlastností, ktoré robia človeka Človekom.

Nebyť egoistom – ovládať druhých, dobíjať, získavať moc. Človek je vo svojej podstate dobrý. Každý z nás ľúbi, dopraje sebe i druhým, dokáže niečo, čo môže byť prospešné všetkým, berie na seba zodpovednosť. Len si treba uvedomiť, že práve tieto pozitívne vlastnosti nás robia človekom, a je nám to prirodzené a samozrejmé.

Stačí len nečakať na druhých a začať sám od seba. Sám sa stať človekom ako sa patrí a svet sa jednoznačne zmení. Ľudia, ktorí pochopili jednoduchý princíp začať od seba práve dnes. V sobotu, 24.7.2021 zorganizovali konferenciu, ktorá nemá obdoby – celosvetovú konferenciu “Globálna kríza. Týka sa to už každého”.

Srdečne pozývame všetkých neľahostajných ľudí!

Dokedy budeme ticho podporovať zlo?

15.09.2021

Dovtedy, dokedy sa budeme báť hovoriť pravdu. Mám priateľku ktorá sa ocitla vo veľmi nepríjemnej situácii. Kolegyňa v práci jej začala závidieť. No nie dom, či oblečenie, ale jej povahu. Skončilo to tak, že po polročnom slovnom napadaní ju napadla i fyzicky. Pohár trpezlivosti pretiekol, a priateľka zašla na políciu, kde všetko povedala. Napriek snahe policajta, ktorý [...]

Vraj to, čo sa deje, patrí k životu

06.09.2021

New York zasiahli pozostatky hurikánu Ida. Mesto vyhlásilo stav núdze. Hurikán si vyžiadal zopár obetí, z mnohých ľudí spravil bezdomovcov. Milióny domácnosti sú bez elektriny. Napriek tomu na mňa dnes vyskočil jeden tweet, ktorý ľudí ubezpečil, že s klímou je vlastne všetko v poriadku. Vedci len zbytočne robia paniku. Vraj, to, čo sa deje, patrí k životu. Tak emócie [...]

Spojilo ich morča

30.08.2021

Možno niekedy v živote urobíme skutok, ktorý má iný výsledok, ako sme si mysleli. Na začiatku roka sme, kdesi za Jelšavou, so synom kupovali morské prasiatko. V rodine s dvomi deťmi mali v schátranom domčeku len najnutnejšie zariadenie a i keď chudoba dominovala, deti boli veselé a veľmi milé. Vonkajšie okolnosti nezastreli ich vnútornú radosť zo života. Ako dni ubiehali, [...]

Beriev A-50

Vzdušný priestor Estónska narušilo ruské vojenské lietadlo

23.09.2021 19:30

Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.

Vladimír Pčolinský

Súdna rada pri spornom paragrafe 363 nerozhodla

23.09.2021 17:36

Z navrhovaného stanoviska vyplývalo, že rozhodnutie GP bolo vydané v rozpore s ústavou.

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 115783x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu