Založ si blog

Umelá inteligencia – dobrý sluha, zlý pán

Malá hádanka: “Dokáže študovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Neodvráva, nemá žiadne potreby. Vie sa učiť sama, nikdy nič nezabudne. Čo to je?” Umelá inteligencia, hlavná ingrediencia štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorá sa intenzívne rozvíja v dnešnej dobe. 

Zbiera skúsenosti miliónov odborníkov, zhromažďuje informácie o všetkých a všetkom, zlepšuje schopnosť ich analyzovať. Udomácňuje sa vo všetkých oblastiach života. To je len začiatok. Robotickým vysávačom a SIRI v mobile to zďaleka nekončí. 

Rozvoj technológii vo svojej exponenciálnej krivke bude v prvom rade použitý vo vojenskom priemysle v prípade, ak ostaneme v súčasnom konzumnom spôsobe života, v ktorom sa riadime heslom “rozdeľuj a panuj”. 

Môže to spôsobiť:

  • obrovskú globálnu nezamestnanosť (UI zbiera skúsenosti miliónov odborníkov a dokáže spraviť všetko za minimálny čas bez straty efektívnosti. To nedokáže nikto z nás)
  • hrozby pre človeka ( využitie UI vo vojenskom priemysle)
  • totálnu kontrolu nad človekom ( bez súkromia)

V prípade zmeny formátu spoločnosti na tvorivý, bude UI:

  • pomocník v rôznych odboroch akými sú medicína, sociologické a psychologické otázky
  • logistika a preprava ľudí po svete
  • cestovanie do vesmíru a spoznávanie aj iných galaxií
  • vedľajším účinkom UI môže byť nový zmysel v životoch ľudí – zjednodušenie procesov vo všetkých oblastiach
  • človek bude mať viac času na sebarozvoj a svoje obľúbené aktivity

Do rozvoja UI sa investujú miliardy dolárov. Zatiaľ sa o tom priveľmi nehovorí. Jeho rozvoj nezastavíme, no môžeme získať skvelého pomocníka pre všetko. Viac info na konferencii Globálna kríza. Týka za to už každého.

Neveríte? Skúste trošku pogugliť a sami uvidíte. Alebo kludne si dajte do youtube zvučné mená ako Elon Musk, či Jeff Bezos a pozrite si priamo interview s nimi. Sami hovoria o pridelenom tzv. “universal basic income” vzhľadom na fakt už sa zvyšujúcej nezamestnanosti. A priatelia, toto je len začiatok. 

Zdroj: Globálna kríza. Týka za to už každého. allatraunites.com

Dokedy budeme ticho podporovať zlo?

15.09.2021

Dovtedy, dokedy sa budeme báť hovoriť pravdu. Mám priateľku ktorá sa ocitla vo veľmi nepríjemnej situácii. Kolegyňa v práci jej začala závidieť. No nie dom, či oblečenie, ale jej povahu. Skončilo to tak, že po polročnom slovnom napadaní ju napadla i fyzicky. Pohár trpezlivosti pretiekol, a priateľka zašla na políciu, kde všetko povedala. Napriek snahe policajta, ktorý [...]

Vraj to, čo sa deje, patrí k životu

06.09.2021

New York zasiahli pozostatky hurikánu Ida. Mesto vyhlásilo stav núdze. Hurikán si vyžiadal zopár obetí, z mnohých ľudí spravil bezdomovcov. Milióny domácnosti sú bez elektriny. Napriek tomu na mňa dnes vyskočil jeden tweet, ktorý ľudí ubezpečil, že s klímou je vlastne všetko v poriadku. Vedci len zbytočne robia paniku. Vraj, to, čo sa deje, patrí k životu. Tak emócie [...]

Spojilo ich morča

30.08.2021

Možno niekedy v živote urobíme skutok, ktorý má iný výsledok, ako sme si mysleli. Na začiatku roka sme, kdesi za Jelšavou, so synom kupovali morské prasiatko. V rodine s dvomi deťmi mali v schátranom domčeku len najnutnejšie zariadenie a i keď chudoba dominovala, deti boli veselé a veľmi milé. Vonkajšie okolnosti nezastreli ich vnútornú radosť zo života. Ako dni ubiehali, [...]

Beriev A-50

Vzdušný priestor Estónska narušilo ruské vojenské lietadlo

23.09.2021 19:30

Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.

Vladimír Pčolinský

Súdna rada pri spornom paragrafe 363 nerozhodla

23.09.2021 17:36

Z navrhovaného stanoviska vyplývalo, že rozhodnutie GP bolo vydané v rozpore s ústavou.

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 115790x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu