Založ si blog

Neviem, čo ma šokovalo viac

To, že milióny vyzbieraných peňazí na pomoc obyvateľom zasiahnutým tornádom v Kentucky sa akosi nedostali k väčšine obetí. „Všetko, čo môžeme urobiť, je ponúknuť vám pôžičku.” Samozrejme, s vysokým úrokom. To si vypočula jedna zo žien, ktorú tornádo pripravilo o strechu nad hlavou. 

Alebo ma viac šokoval podvod s CO2? Stačí upraviť pár grafov, vymazať nepohodlné dáta a rozbehnúť miliardový biznis, na ktorý sa skladáme všetci. 

Alebo to, že dnes, v civilizovanej dobe, sú viac ako dve miliardy ľudí nútené používať zdroj pitnej vody kontaminovaný výkalmi.

Pozriem sa do skrine. Mám tam štvoro džínsov. Ak budem mať chuť kúpiť si nové, spomeniem si na to, čo som videla na fóre. Koľko litrov vody sa minie na výrobu jedných džínsov, ktoré už budúci rok vyjdú z módy. Alebo tenisky vyrobené z plastu? Znie to ekologicky, čo je podčiarknuté vyššou cenou. Ak sa pozrieš na proces ich výroby, pochopíš, že nazvať ich pojmom “ekologické” je snáď len chabým pokusom o vtip. 

Šokovalo ma toho tak veľa. To, že sa vraždíme navzájom, že v každej organizácii, ktorá sa snaží pomáhať ľuďom, sa skrýva hlavne boj o moc a zisk. Nakoniec pomôžu obyčajní ľudia, ktorí si odkroja z toho mála, čo majú. Potvrdilo to množstvo rozhovorov s očitými svedkami z celého sveta. S obeťami klimatických katastrof, vojnových konfliktov, hladu či obchodu s ľuďmi. A čo trh s ľudskými orgánmi?

Keby som mala však napísať len jedno, čo ma z toho šokovalo najviac, bol to fakt, že ľudia nechcú počuť pravdu. Pretože keby chceli, kričali by do sveta o tom, čo sa deje a pomáhali by vytvárať Tvorivú spoločnosť. Pretože my fakt nemáme inú možnosť.

Ak si skutočne človekom, pozri si fórum Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť. Pri pozeraní mysli na to, že pri jeho príprave pomáhali aj ľudia, ktorí boli priamo vo vojnovej zóne a netušili, či sa dožijú zajtrajška. Sú to skutoční hrdinovia dnešných dní.

Zdroj: creativesociety Zdroj: Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť

Bude niečo aj na pivko?

30.06.2022

Kamarát mi hovoril, ako vybavoval operáciu pre svojho známeho. Na túto operáciu sa normálne čaká dva roky. Mal známeho lekára, tak sa opýtal, či by sa dalo nejako protekčne pretlačiť tohto známeho, aby mohol podstúpiť operáciu skôr. Lekár mu povedal: „Jasné, to nie je problém. Bude niečo aj na pivko?“ Koľko myslíte, že bolo potrebné zaplatiť lekárovi, aby [...]

Koľko stojí jedna noc?

28.06.2022

„Susedko, môžete sa u mňa niekedy na chvíľu zastaviť? Akosi veľmi veľa platím za elektriku, nie je možné, aby som na ňu dávala polovicu dôchodku.“ Pred pár dňami zakričala cez plot na manžela susedka. Stará pani, ktorá je vdovou necelé dva roky. A z jedného dôchodku, ako väčšine dôchodcom sa jej žije naozaj ťažko. To nevyhnutné pre život si dopestuje v malej [...]

Nie je služba ako služba alebo ako to funguje v štátnej správe

27.06.2022

V rámci administratívnych služieb pracujem pre viacerých zamestnávateľov. Jeden z nich podniká v gastre a vieme, aké náročné obdobie malo toto odvetvie posledné 2 roky. Majú prenajatú kuchyňu a jedáleň v jednej zo štátnych inštitúcií. Varia chutne, s poctivou kvalitou, stravníci spokojní. Na obedy však chodila len štvrtina zo [...]

Národný bezpečnostný úrad / NBÚ /

Národný bezpečnostný úrad už neblokuje žiadne weby

01.07.2022 09:56

Do konca júna boli zablokované štyri weby. Inštitút blokovania zaviedol parlament v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine.

Počasie / Horúčavy / Teplomer /

Slovensko čaká ďalší horúci deň, na východe môže byť až 39 stupňov

01.07.2022 09:24

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahy prvého až tretieho stupňa.

Nemocnice / Vladimír Lengvarský /

Z plánu obnovy sa postavia Rázsochy a martinská nemocnica, rozhodla vláda

01.07.2022 08:25, aktualizované: 09:39

Výstavba hrubej stavby nemocnice na Rázsochách má stáť 281 miliónov eur, postavenie martinskej nemocnice si vyžiada 330 miliónov eur.

Václav Klaus, Vladimír Mečiar, RTVS

"Vy nás neposloucháte!" Debata moderátorov s Klausom a Mečiarom sa skončila hádkou

01.07.2022 07:25

Vy nepočúvate naše odpovede, zhrnul Václav Klaus svoj dojem z debaty, ktorú viedli moderátori RTVS s ním a Vladimírom Mečiarom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 183851x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x

Autor blogu