Založ si blog

Reakcia na komentár: Ide o naivných, snívajúcich, veriacich fanatikov

„… je už úplne jasné, že v prípade Tvorivej spoločnosti ide o náboženskú sektu, novodobých Jehovistov a naivných, snívajúcich, veriacich fanatikov…” 

Občas preletím okom po ‘dychberúcich‘ komentároch, ktoré sa z času na čas objavia v diskusii pod príspevkami na našom blogu. Pisateľ komentáru jednoducho nechápe, čo to je Tvorivá spoločnosť. V prvom rade je to obrovský svetový projekt, ktorého úlohou je, aby v centre spoločnosti bola hodnota života človeka. Nečaká na príchod Mesiáša, či niekoho, kto za nás spraví tento svet lepším. Práve naopak. Umožňuje ľuďom, ktorí naozaj chápu, čo sa deje, vysúkať si rukávy a začať meniť náš svet. Myslím, že už len málokto dúfa, že ho za nás zmenia politici, elita či iné inštitúcie.

Veď pre nikoho nie je tajomstvom, že to hlavné v našej spoločnosti nie je život, ale peniaze. A to v každej oblasti. Keby to bolo inak, na planéte by neexistovali vojenské konflikty, medicína by sa dostala na inú úroveň a na operáciu žlčníka by sa nečakalo šesť mesiacov…

Projekt Tvorivá spoločnosť existuje viac ako dva roky a podporujú ho milióny ľudí po celom svete. Áno, hovoríme o tom, že náš svet nie je normálny, že ho musíme zmeniť my sami. Opierame sa o to, čo je písané v ústave a máme na to právo… Pretože sme ľudia…

A tu sa dostávame ku komentáru. Žijeme vo svete, kde platí zákon silnejšieho, kde každé desiate dieťa umiera od hladu, kde seniori nemajú z čoho žiť (minule som v jedných stavebninách videla dokladať tovar dôchodkyňu naozaj vysokého veku), kde sú neustále vojny a kde rodičia musia na liečbu detí zbierať pet vrchnáky od plastových fliaš… To je normálny svet. To nie je sekta, však? 

A keď sa objavia ľudia, ktorí hovoria o tom: „Hej, poďme niečo zmeniť, aj naše deti sa môžu ocitnúť medzi tými, ktoré hladujú a umierajú!” dostávame odpoveď: „Nie je to sekta? Keď chcete, aby mal každý človek normálny život a všetkého dostatok? Bože môj! Vari nechcete, aby deti v Afrike prestali umierať! Veď to nie je normálne! Ste hlupáci a absolútni sektári!”

Alebo možno stačí konečne dospieť, prestať nadávať a začať meniť prístup k životu. Každý z nás, ktorý sa už pridal, sa mení najprv od seba. Už len tým, že sa pridáme, to je prvý krok k postupnej zmene celej spoločnosti. Veď sekta je ten absurdný svet, v ktorom žijeme. A len my ho môžeme zmeniť. 

Zdroj: creativesociety, TikTok/@Lena_Volkova

Jednorázový příspěvek 5. 000,- Stačí to?

13.08.2022

Dnes k nám na návštěvu přišla kamarádka s dětmi. Byli jsme spolu na hřišti, skočili jsme i na zmrzlinu a pak jsme si šli popovídat u kafíčka u nás doma. A jak to vždycky bývá, přišla řeč i na ceny a strach, jestli nás po rodičovské dovolené někdo vezme do práce. Bavili jsme se i o podfuku s CO2, jak si s tím pár jedinců cpou peněženky. A kdo by dnes nemluvil o [...]

Nehas, čo ťa nepáli

11.08.2022

Túto vetu som počula najmenej tisíckrát. „Nehas, čo ťa nepáli, lebo inak budeš mať poriadny problém.“ Stalo sa z nej v spoločnosti akési nepísané pravidlo, ktoré nám diktuje držať ústa a krok. Vidieť len malú časť toho, čo sa deje, zabudnúť na kritické myslenie, alebo pre istotu vôbec nemyslieť. Na svete je hlad. Nie je to problém len rozvojových krajín. Na [...]

Socha, čo vyvoláva pocity

05.08.2022

Prechádzala som sa po pláži so svojím manželom ruka v ruke. Všetko sa v tej chvíli zdalo tak ideálne. Naša vytúžená svadobná cesta, morský vánok sa mi hral s vlasmi, slaná voda mi obmývala nohy, ktoré sa každým krokom zabárali do piesku. Pomyslela som si, milujem ten pocit, následne, milujem svet. Vztýčila som hlavu a neďaleko stála obrovská socha. Boli na nej ľudia, [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 211513x
Priemerná čítanosť článkov: 1808x

Autor blogu