Založ si blog

Zjedz hovno, aj ja by som zjedol.

Považujem sa za tolerantného človeka, no tolerovať zlo nebudem

Prominentný synáčik, ktorý si vytvoril zárobkovú činnosť na internete, a s ktorou chce, okrem iného, expandovať do celého sveta, je ochotný za 10 000 eur zjesť psie exkrementy. Veď prečo by nie, keď mu zaplatia toľko, na koľko si on svoj absurdný skutok ocenil. No ak je v tomto človeku nejaká zvrátenosť, mali by sa ním zaoberať kompetentní, myslím tým psychiatrov. A určite by sa mu nemalo dovoliť šíriť zvrátenosti ďalej a ovplyvňovať tak správanie a, dovolím si tvrdiť, aj životy našich detí a mládeže. 

Liberalizmus nemusím, a vždy mi prišlo absurdné, že sa do našich životov dostali fenomény, ktoré sme ešte pred pár rokmi brali ako zvrátenosť. A stalo sa, že liberalizmus je v politike. Ocko nášho prominentného synáčika zastáva vysokú politickú funkciu. Poviem to priamo, vládne nám. Synáčik tvorí, čo tvorí. Jeho otecko sa teší z úspešnosti svojho Fifiho, a záujmy v prospech občanov idú bokom.

Opíšem zopár faktov, ktoré sa týkajú bizarných aktivít, ktoré som spomínala vyššie. Fenomén Youdare vznikol na Slovensku v januári tohto roka. Celá sociálna sieť je vybudovaná len na vykonávaní rôznych, často absurdných výziev za peniaze, a to prevažne mladými ľuďmi. Sami si stanovia cenu, za akú sú ochotní ísť do výzvy, a ostatní používatelia stránky sa im na to skladajú. Dvadsať percent z vyzbieranej sumy ide do vrecka sprostredkovateľa absurdít a zvráteností. Pije sa voda zo záchodu, zapaľujú sa hlavy, alebo sa splachujú v záchodoch, prevlieka sa kondóm cez nosné dierky a jedia sa aj psie exkrementy. Zatiaľ čo synáčik Fifi hovorí, že za 10-tisíc eur by aj on sám zjedol výkaly psa, na jeho stránke sa našiel chlapec, ktorý to spravil za 100 eur! A aktuálne má podľa tvorcov platforma približne 50-tisíc aktívnych používateľov mesačne a ich počet vraj rýchlo stúpa.

Je šokujúce, že vôbec môže niečo také vzniknúť, že nie sú páky (legislatívne je to ošetrené proti záujmom normálneho človeka!), aby sa takéto nebezpečné činnosti stopli hneď pri ich vzniku. Každému normálnemu človeku musí byť totiž jasné, že to v prospech nás všetkých nie je. Napriek tomu to berieme ako pikošku, v lepšom prípade sa posnažíme viac sledovať, čomu venujú na internete pozornosť naše deti. 

No kde je pochopenie toho, že s tým treba niečo robiť?! Keď hovorím s ľuďmi o spájaní sa v mene lepšej budúcnosti pre nás všetkých (Tvorivá spoločnosť), pozerajú na mňa ako na blázna. No povedzme si pravdu, kto je tu blázon? 

Kto z nás nechce žiť tam, kde bude zákaz propagandy násilia, neprípustnosť a odsúdenie akejkoľvek formy rozdelenia, agresie, prejavu proti ľudskosti? Ja chcem, som človek, a nie zvrátené zviera. 

PS: A výmena politikov pri koryte nič nevyrieši. Nemáme čas nič nerobiť a odovzdávať zodpovednosť za svoj život iným. Je čas na pravdu a totálnu zmenu. Samozrejme, k lepšiemu.

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Biden

Biden má recept na zlákanie automobiliek do USA

09.12.2022 06:35

Energetická kríza súvisiaca s vojnou na Ukrajine by mohla naštartovať rozmach amerického automobilového priemyslu. Plány USA však zároveň môžu viesť k ich roztržke s EÚ.

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10, aktualizované: 07:30

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306528x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu