Založ si blog

Zjedz hovno, aj ja by som zjedol.

Považujem sa za tolerantného človeka, no tolerovať zlo nebudem

Prominentný synáčik, ktorý si vytvoril zárobkovú činnosť na internete, a s ktorou chce, okrem iného, expandovať do celého sveta, je ochotný za 10 000 eur zjesť psie exkrementy. Veď prečo by nie, keď mu zaplatia toľko, na koľko si on svoj absurdný skutok ocenil. No ak je v tomto človeku nejaká zvrátenosť, mali by sa ním zaoberať kompetentní, myslím tým psychiatrov. A určite by sa mu nemalo dovoliť šíriť zvrátenosti ďalej a ovplyvňovať tak správanie a, dovolím si tvrdiť, aj životy našich detí a mládeže. 

Liberalizmus nemusím, a vždy mi prišlo absurdné, že sa do našich životov dostali fenomény, ktoré sme ešte pred pár rokmi brali ako zvrátenosť. A stalo sa, že liberalizmus je v politike. Ocko nášho prominentného synáčika zastáva vysokú politickú funkciu. Poviem to priamo, vládne nám. Synáčik tvorí, čo tvorí. Jeho otecko sa teší z úspešnosti svojho Fifiho, a záujmy v prospech občanov idú bokom.

Opíšem zopár faktov, ktoré sa týkajú bizarných aktivít, ktoré som spomínala vyššie. Fenomén Youdare vznikol na Slovensku v januári tohto roka. Celá sociálna sieť je vybudovaná len na vykonávaní rôznych, často absurdných výziev za peniaze, a to prevažne mladými ľuďmi. Sami si stanovia cenu, za akú sú ochotní ísť do výzvy, a ostatní používatelia stránky sa im na to skladajú. Dvadsať percent z vyzbieranej sumy ide do vrecka sprostredkovateľa absurdít a zvráteností. Pije sa voda zo záchodu, zapaľujú sa hlavy, alebo sa splachujú v záchodoch, prevlieka sa kondóm cez nosné dierky a jedia sa aj psie exkrementy. Zatiaľ čo synáčik Fifi hovorí, že za 10-tisíc eur by aj on sám zjedol výkaly psa, na jeho stránke sa našiel chlapec, ktorý to spravil za 100 eur! A aktuálne má podľa tvorcov platforma približne 50-tisíc aktívnych používateľov mesačne a ich počet vraj rýchlo stúpa.

Je šokujúce, že vôbec môže niečo také vzniknúť, že nie sú páky (legislatívne je to ošetrené proti záujmom normálneho človeka!), aby sa takéto nebezpečné činnosti stopli hneď pri ich vzniku. Každému normálnemu človeku musí byť totiž jasné, že to v prospech nás všetkých nie je. Napriek tomu to berieme ako pikošku, v lepšom prípade sa posnažíme viac sledovať, čomu venujú na internete pozornosť naše deti. 

No kde je pochopenie toho, že s tým treba niečo robiť?! Keď hovorím s ľuďmi o spájaní sa v mene lepšej budúcnosti pre nás všetkých (Tvorivá spoločnosť), pozerajú na mňa ako na blázna. No povedzme si pravdu, kto je tu blázon? 

Kto z nás nechce žiť tam, kde bude zákaz propagandy násilia, neprípustnosť a odsúdenie akejkoľvek formy rozdelenia, agresie, prejavu proti ľudskosti? Ja chcem, som človek, a nie zvrátené zviera. 

PS: A výmena politikov pri koryte nič nevyrieši. Nemáme čas nič nerobiť a odovzdávať zodpovednosť za svoj život iným. Je čas na pravdu a totálnu zmenu. Samozrejme, k lepšiemu.

Muž v červenom klobúku

26.09.2022

Nastúpila som do rýchlika. Bol preplnený, ako vždy. Nevadilo mi to, dala som si do uší slúchadlá a pozerala na okolitú krajinu. Na ďalšej stanici sa uvoľnilo miesto. „Poďte si sadnúť,“ potiahol ma za rukáv starší muž v červenom klobúku. Usmiala som sa naňho. „No tak! Dámy by predsa nemali stáť.” Presvedčil ma. Slúchadlá som schovala do tašky. Tušila som, že [...]

Aj tak mnohí nahlas povedia svoje NIE

24.09.2022

Ale prečo by to tak nemohlo byť? Kladiem si otázku, keď čítam komentáre a postrehy pod článkami Tvorivej spoločnosti. Mnohí ľudia hneď zavrhnú možnosť zmeniť tento svet len svojim súhlasom. Chceme všetci to isté, prirodzený bezpečný svet v priateľstve a láske, ale aj tak mnohí povedia nahlas svoje Nie. Čo Ťa drží v systéme tohto sveta, že sa nechceš zbaviť zla? [...]

Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován

23.09.2022

Svět čelí mnoha krizím, které se budou zhoršovat, ale ty všechny jsou v podstatě odvedením naší pozornosti od toho nejdůležitějšího a tím je klima. Ty všechny uměle vytvořené krize můžeme společně vyřešit, ale s klimatem se nikdo nedomluví. Je třeba si poslechnout ty, jejichž hlas je umlčován. Je třeba přijmout skutečná fakta a postavit se zodpovědně k [...]

Luiz Inacio Lula da Silva, Brazília

Lula porazil Bolsonara, o prezidenstký post budú bojovať ešte v druhom kole

03.10.2022 06:06

V prvom kole prezidentských volieb v Brazílii zvíťazil v nedeľu ľavicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva.

CORRECTION Russia Ukraine War

ONLINE: Zelenskyj ďakuje lídrom strednej a východnej Európy, že chcú Ukrajinu v NATO

03.10.2022 06:00

Som vďačný našim susedom, krajinám strednej a východnej Európy, za podporu členstva Ukrajiny v NATO, napísal Zelenskyj.

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

V Bratislave narazilo auto do zastávky: Päť mŕtvych a desať zranených

02.10.2022 23:35, aktualizované: 03.10.2022 06:17

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Bulharsko Voľby Predčasné Parlamentné, Bojko Borisov

Bulharsko: Vo voľbách zvíťazila strana expremiéra Borisova, tvrdia exit polly

02.10.2022 19:57

Očakáva sa, že Borisov bude pre obvinenia z korupcie len ťažko hľadať koaličných partnerov.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 140
Celková čítanosť: 250086x
Priemerná čítanosť článkov: 1786x

Autor blogu