Založ si blog

Chytrý dům

Viděli jste ten díl Simpsonových, ve kterém Homer pořídí Marge chytrý dům? Ten dům má hlas Pierce Brosnana a sám dělá všechny domácí práce – vaří, myje nádobí, uklízí, pere prádlo, žehlí atd. Taky by se mi takový dům líbil a nemusí mít nutně hlas známého herce. 

Ale pozitivní na tom je, že tohle přání se mi může velice brzo splnit a to když společně dokážeme najít cestu k sobě navzájem. Když se vykašleme na to, co nás rozděluje, ale soustředíme se na to, co nás naopak spojuje. Pokud se spojíme v jednom cíli, dokážeme i nemožné. Nás obyčejných lidí je většina a ani netušíme, jakou máme moc, protože nám od malička říkají, ať jsme zticha a držíme krok s ostatními. Ale ty rozdíly jsou naopak úžasné, každý umíme něco jiného, a když spojíme síly, tak budeme nezastavitelní. 

Celý svět stojí na nás obyčejných pracujících lidech, kteří si zaslouží skvělý život, už jen proto, že jsme se narodili jako lidé. A pravdou je, že můžeme mít skutečně všechno. Stačí jen otevřít oči a uvědomit si, jakou máme v rukou moc. Tak pojďme společně vybudovat lepší svět, ve kterém by se každý z nás cítil respektovaný, milovaný a s naplněným životem. Tohle všechno můžeme dosáhnout v Tvořivé společnosti, kdy všichni přidáme svou ruku k naplnění tohoto cíle.

Julie

zdroj:creativesociety

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Biden

Biden má recept na zlákanie automobiliek do USA

09.12.2022 06:35

Energetická kríza súvisiaca s vojnou na Ukrajine by mohla naštartovať rozmach amerického automobilového priemyslu. Plány USA však zároveň môžu viesť k ich roztržke s EÚ.

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10, aktualizované: 07:30

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306525x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu