Založ si blog

Zachráni nás Boh?

Nie Boh začína vojnu. Tak prečo by ju mal ukončiť?

„Modlite sa. Nechajte to na Boha. On nás zachráni. Modlime sa za mier. Modlime sa, aby hladujúce deti mali čo jesť…” Často sa v komentároch na našom blogu aj na sociálnych sieťach stretávam s touto reakciou. Na jednej strane je super, že ľudia v tomto zmätku nezabúdajú na Boha. Ale skutočne by mal riešiť naše prúsery?

Vojnové konflikty sa rodia najprv v hlavách jednotlivcov, ktorí sa nevedia dohodnúť, komu bude patriť kúsok Zeme. Neskôr začnú ľudia sami podporovať túto myšlienku. Hľadajú vonkajšieho nepriateľa, ktorý údajne môže za všetko zlo. Úplne zabúdajúc na to, že aj v druhej krajine žijú ľudia, ktorí nemôžu za to, čo robia ich vysokopostavené horúce hlavy. Boh vojnu nezačal. Začali sme ju my ľudia. Len my ju môžeme ukončiť.

Oveľa väčší nepriateľ než akákoľvek vojna

Klimatické zmeny sa stupňujú. Ich rozsah nevidí vari len absolútny debil. Netreba naivne veriť, že Boh zastaví prírodnú katastrofu priamo pred mojim prahom. Rozzúrenú prírodu nezaujíma čerstvo zrekonštruovaný dom či nasadené kvetinky v predzáhradke. Obete katastrof sa už dnes pýtajú: ”Prečo to Boh dopustil? Boh to nedopustil. Príroda sa búri. Načo jej je ľudstvo, ktoré sa zmenilo na parazitov? Poďme sa zjednotiť a dokázať, že sme stále ľuďmi. A vytvoriť svet, v ktorom nebudeme musieť prosiť Boha o ukončenie konfliktov, pretože ich ukončíme sami. Tam na prvom mieste bude život človeka. A o tom je Tvorivá spoločnosť.

M.

Zdroj: creativesociety

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Biden

Biden má recept na zlákanie automobiliek do USA

09.12.2022 06:35

Energetická kríza súvisiaca s vojnou na Ukrajine by mohla naštartovať rozmach amerického automobilového priemyslu. Plány USA však zároveň môžu viesť k ich roztržke s EÚ.

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10, aktualizované: 07:30

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306523x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu