Chcú nás presvedčiť, že nás je veľa. Že hladomor je nevyhnutný, straty na životoch sú prirodzenou súčasťou “civilizovaného sveta.” Všetko preto, aby hŕstka ľudí bola čoraz bohatšia, i keď ich bohatstvo rastie na hroboch. Napriek tomu, že už dnes existujú technológie, ktoré možno použiť na elimináciu hladu a nedostatku pitnej vody vo všetkých oblastiach sveta. Prečo ich teda nevyužívame?
Pár eur mesačne
Pred pár rokmi som sa rozhodla pravidelne mesačne prispievať na zlepšenie života chlapčeka v jednej Africkej krajine. Podľa fotografií vidím, ako sa zo zubatého chlapčaťa stáva odvážny tínedžer, ktorý sa teší z matraca, pár kíl sušeného mlieka či kozy. Nemá veľké sny, netúži po novom mobile, túži žiť. Hladomor v Afrike je čoraz hrozivejší, ľuďom skomplikoval život nielen Covid. Zakázali im loviť ryby, pretože územie poskupovali veľké súkromné spoločnosti. A vojnové konflikty a klimatické zmeny úplne devastujú celú krajinu. Tam, kde mohli minulý rok dopestovať trošku kukurice či fazule, dnes nemajú nič. Absolútne nič.
Dnes sú nerealizovateľné
Rodine nielen tohto chlapca by uľahčili život vertikálne farmy. V dnešnom formáte spoločnosti sú vertikálne farmy však jednoducho ekonomicky nerealizovateľné. Vyžadujú si veľké finančné investície a predovšetkým veľa energie. Ale už počas obdobia prechodu na tvorivú spoločnosť sa energia stane voľným zdrojom pre každého človeka a pre celú ekonomiku. Bude totiž patriť spoločnosti. Budeme mať dostatok energie na prevádzku vertikálnych fariem aj iných moderných technológií. Takéto farmy môžeme vytvoriť aj v oblastiach, kde nič nerastie a pôda nie je vhodná na život človeka. Saharská púšť sa môže zmeniť na najúrodnejšiu oblasť na Zemi.
10-krát vyššia produkcia
Vertikálne farmy sú v priemere 10-krát produktívnejšie ako tie tradičné. Vo vertikálnych farmách sa úroda zbiera najmenej 10-krát ročne, v závislosti od druhu rastlín. Na tradičných farmách sa zberá len dvakrát ročne. To znamená, že vertikálne farmy sú 5-krát efektívnejšie ako existujúce farmy. V súčasnosti využívame na poľnohospodárstvo plochu 50 miliónov km2 na celom svete. Táto plocha zahŕňa pasienky, plodiny pre ľudí a krmivo pre hospodárske zvieratá. Podľa rozlohy je to plocha Austrálie, Severnej a Južnej Ameriky dokopy. Vertikálne farmy by potrebovali plochu 1 milión km2 na výrobu takého množstva potravín, aké je potrebné v súčasnosti. To je jedna pätina Sahary. Jedna pätina by stačila na nasýtenie celej planéty. Tak prečo sa dnes čoraz častejšie v médiách skloňuje slovo hladomor?
M.
Zdroj: creativesociety Fórum: Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení
Nevyvodia žiadnu zodpovednosť. Presne tak,... ...
Veru ano, ale tí, čo majú korporácie chcú... ...
typická taktika globalistov: oklamte ich,... ...
Keď som to prečítal tak si myslím, že stavať... ...
Kedysi v Líbyi vládol taký pojašenec, ktorý... ...
Celá debata | RSS tejto debaty