Založ si blog

99,9 percentná pravdepodobnosť

Čo sa stane na našej planéte v roku 2036?

Podrobný matematicko-analytický model hovorí jasne. Pred nami sú len dve možnosti. Buď sa budeme naďalej biť o čo najluxusnejšie kajuty na potápajúcej lodi, alebo začneme konať. Prinášame vám úryvok reči Elizavety Chromovej z fóra „Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení.”

„Považujeme za svoju povinnosť podrobne vás informovať o celej závažnosti situácie. Rozsah udalostí sme odvodili na základe tej progresie, ktorú sa nám podarilo odhadnúť podľa nárastu počtu a sily zemetrasení. 

Ďalší vývoj týchto udalostí povedie k vnútornému praskaniu kôry našej planéty. Magma cez tieto trhliny začne stúpať s geometrickou progresiou, ktorú ste videli na grafe. Ďalej to povedie k tomu, že na niektorých miestach bude v kôre dochádzať k mikrotrhlinám, čo zvýši magmatickú aktivitu. A tá bude rásť ešte viac, kým nevyvolá v najtenšej časti kôry, v oceáne, masívnu trhlinu. Tomu sa nedá vyhnúť. K tejto trhline dôjde s pravdepodobnosťou 99,9 % v oblasti Mariánskej priekopy. Práve tam sú zaznamenávané zemetrasenia s hlbokým ohniskom, a práve tam je najtenšia kôra na planéte – iba 5 kilometrov. Spočiatku, keď sa malé množstvo vody stretne s magmou, dôjde k prvému výbuchu. Hovoríme „mikrovýbuch“, hoci v skutočnosti každý z týchto výbuchov je ekvivalentný explózii desiatok atómových bômb. To zničí tenkú vrstvu kôry pod Mariánskou priekopou. No potom nastane to najdesivejšie. A aby ste pochopili, čo sa bude diať ďalej, ukážeme vám experiment. Vidíte, čo sa stalo pri stretnutí vody s rozžeraveným kovom? A teraz to vynásobte stovky miliardkrát. Gigantický objem magmy z magmatického chochola v jedinom okamihu roztrhne Mariánsky žľab. 

A miliardy kubických metrov vody sa stretnú s miliardami kubických metrov magmy.

V dôsledku prudkého rozpadu oceánskej vody dôjde k uvoľneniu kyslíka a vodíka pod obrovským tlakom na dne Mariánskej priekopy. Dôjde k obrovskému výbuchu. Tento výbuch bude v ekvivalentne  niekoľkotisícnásobne prevyšovať celú zásobu jadrových zbraní, nachádzajúcich sa na Zemi. Pod extrémnym tlakom oceán nielen zovrie, on exploduje. To zdvihne obrovský stĺp pary zmiešanej s prachom. Tento gigantický stĺp pary sa pod obrovským tlakom vyrúti tak vysoko nahor, že prerazí našu atmosféru. Atmosféra sa zvinie ako prikrývka a jednoducho bude slnečným vetrom „sfúknutá“. Čiže našu atmosféru v doslovnom zmysle slova zmietne spolu s celým vodným obalom. Zároveň tento gigantický výbuch vyvolá mohutný  hydraulický ráz, nasmerovaný do hĺbky našej planéty. Pretože 11 kilometrový stĺpec vody v Mariánskej priekope, to je obrovský tlak v bode, kde dôjde k výbuchu. A tento tlak sa zasa odrazí na hydraulickom ráze. Vznikne ohromná explozívna vlna nasmerovaná do stredu planéty, do magmy, ktorá sa bude tangenciálne rozbiehať, a to vyvolá dodatočné kavitačné procesy. To povedie k 10-násobnému prudkému rozšíreniu magmy vo všetkých smeroch. Čiže magmy bude 10-krát viac. To doslova roztrhne planétu zvnútra. Magma sa vďaka tomuto rázu bude správať ako plynná látka. Všetky sopky, pukliny, zlomy, všetky hranice litosférických platní sa roztrhnú a vybuchnú súčasne. Zem bude zaplavená lávovými prúdmi rovnako, ako sa to stalo na Marse. Prirodzene, v dôsledku rázu vnútorné jadro odskočí a pohyb vonkajšieho jadra sa zastaví. Naša planéta zomrie. Tento proces zaberie iba niekoľko minút. 

V dôsledku zastavenia jadra zmizne elektromagnetické pole našej planéty a prakticky úplne gravitačné pole. A preto všetky satelity spadnú z obežnej dráhy Zeme. Vrátane Mesiaca. Ak sa bude Mesiac nachádzať nad východnou pologuľou, výbuch ho odhodí a pritiahne ho Slnko. Ale ak sa Mesiac bude nachádzať nad západnou pologuľou, tak v momente, keď gravitačné pole zmizne, spadne na Zem. Ale nás, ľudí, to už ničím nebude ohrozovať, keďže v dôsledku týchto udalostí už ako ľudstvo úplne prestaneme existovať.”

Nebolo by lepšie tomuto všetkému predísť, kým je ešte možnosť?

Zdroj: creativesociety

Bolo ich tam ako múch…

07.02.2023

Mám rada poriadok. Najmä, keď si plánujem rozloženie dňa. Každé ráno si pripravím zoznam úloh, z ktorých pomaly odškrtávam. Pomáha mi to efektívne využívať čas, pretože ho je málo. Dnes ráno, pri plánovaní úloh, som si spomenula na aktuálne zemetrasenia v Turecku. Večer sa mi kvôli tomu ťažko zaspávalo. Zaspávaš a ráno sa pod troskami zrútenej budovy [...]

Čo mi prezradila umelá inteligencia

31.01.2023

Dnes ráno som sa spýtala umelej inteligencie (UI), aká je úloha novinára. Pretože mi to akosi nesedí s tým, čím nás kŕmia médiá. Áno, aj tie „nezávislé“. Zadala som otázku: „Aká je úloha žurnalistu?”A UI mi odpovedala: Úloha žurnalistu je zbierať, overovať a prinášať informácie a udalosti nestranným a presným spôsobom s cieľom informovať verejnosť. Moja [...]

Pravda sa nedá umlčať, pravda proste je…

27.01.2023

Mohla by som dnes večer sledovať video, ako sa nalíčiť na ples. Nech som kočka. Zajtra sa chystáme. No po dneskajšku nemám chuť ísť na YouTube. Čoraz viac si uvedomujem, že žijeme v ohromnom Absurdistáne, v románe Hlava XXII, kde sa dá všetko akosi zdôvodniť. Stalo sa to včera. YouTube „z ničoho nič“ vymazal množstvo kanálov Tvorivej spoločnosti z celého sveta. Bez [...]

Nord Stream

Biely dom odmieta tvrdenia, že USA sú za sabotážou plynovodu Nord Stream 2

09.02.2023 06:47

Biely dom kategoricky odmietol tvrdenia investigatívneho novinára Seymoura Hersha, podľa ktorého za sabotážou plynovodu Nord Stream stoja Spojené štáty.

vojna na Ukrajine, Británia, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Rishi Sunak

ONLINE: Zelenskyj sa stretáva s lídrami EÚ. Hlavnou témou sú zbrane

09.02.2023 06:05, aktualizované: 07:02

Lídri by sa mali na mimoriadnom summite zhodnúť, že budú Kyjev podporovať bez ohľadu na dĺžku trvania vojny. Zelenskyj chce ďalšie zbrane.

SR Bratislava vláda 131. schôdza BAX

Slovensko sa vyhne recesii. Zadlžovanie nás však dobehne

09.02.2023 06:05

Zdražovanie sa spomalí až zastaví, platy budú rásť. Vďačíme tomu však európskym peniazom a životom na dlh, čo nebude do nekonečna.

Pellegrini, Fico, Matovič

Fico a Matovič môžu v kampani rozhadzovať, na účtoch majú milióny. Ostatným hrozí problém

09.02.2023 06:00

Aj keď voľby ešte oficiálne vyhlásené neboli, politická kampaň sa už začala.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 351165x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu