Založ si blog

Bolo ich tam ako múch…

Mám rada poriadok. Najmä, keď si plánujem rozloženie dňa. Každé ráno si pripravím zoznam úloh, z ktorých pomaly odškrtávam. Pomáha mi to efektívne využívať čas, pretože ho je málo. Dnes ráno, pri plánovaní úloh, som si spomenula na aktuálne zemetrasenia v Turecku. Večer sa mi kvôli tomu ťažko zaspávalo. Zaspávaš a ráno sa pod troskami zrútenej  budovy nemusíš prebudiť… A moje plány, zoznamy sú zrazu preč. Človek je rád, keď si zachráni holý život.

Čísla stúpajú…

Včera som pozerala, ako počet obetí rapídne narastá. Zo stoviek sa stali tisíce. Posledné číslo, na ktoré som natrafila pri písaní článku, bolo viac ako 4 700 obetí. Veď to je jedna veľká slovenská dedina! Čítam komentáre na Twitteri, Facebooku aj TikToku.  „Bolo ich tam ako múch!“ „Aj tak nás je priveľa, aspoň sa to preriedilo!“ „Svet potrebuje prirodzenú selekciu.” Pomyslela som si na staré známe príslovie: „Z cudzieho krv netečie.“ Určite by sa mnoho ľudí na cudzie nešťastie pozeralo inak, keby medzi „muchami“ bola ich mama, dieťa, muž či súrodenec.

Ďalšie komentáre ľutujú obete. Apelujú na ľudskosť a vyzývajú ľudí k modlitbe za Turecko, Sýriu a ostatné krajiny, ktoré trápia klimatické katastrofy. Nie. To nestačí. Je to len pasívne spoliehanie sa na zásah zhora, Božiu vôľu, ktorá všetko vyrieši. Mňa najviac zarazilo, že sa vedelo o tom, že môže nastať tak silné zemetrasenie. Ale keďže v dnešnej dobe život obyčajného človeka nemá cenu, nikto sa neunúval evakuovať ľudí. Radšej nad nimi urobili pomyselný kríž.

V dobe, kedy je nevyhnutné zjednotiť vedecký potenciál, si hádžeme pod nohy polená. Masívne sa vymazávajú kanály Tvorivej spoločnosti, ktoré vravia o skutočných príčinách zmeny klímy, ako aj o tom, že zemetrasenia takejto intenzity budú narastať. O tom, čo sa deje už dnes, sa predsa na kanáloch vravelo pred rokmi. Ako aj o spoločnom riešení. Toto a veľa ďalšieho bolo povedané na fóre Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení. Pozrite si ho a uvidíte sami, čo všetko sa ešte bude diať a čo s tým ako ľudstvo vieme urobiť, ak sa zjednotíme. Lebo zjednotenie je fenomenálna sila. Nie je čas na čakanie, spoliehanie sa na elity či zásah zhora. Je čas konať. To, čo sa bude diať, môžeme zastaviť len spoločne. Alebo môžeme nečinne čakať, kým nešťastie príde do nášho domu. 

M.

Zdroj: creativesociety 

Na Slovensku totálne zlyháva demokracia. Máme dôkazy

15.04.2024

Slovensko sa zaraďuje medzi demokratické krajiny, no ľudské práva a sloboda prejavu sa tu neustále rôznym spôsobom porušujú. A to aj pod hlavičkou tých, ktorí majú ľudí chrániť. Určite ste zachytili hon na Tvorivú spoločnosť (aj hnutie ALLATRA), ktorá v relácii Reportéri, vo verejnoprávnej televízii, bola označená ako nebezpečná proruská sekta. Napísaných [...]

Tak sa nehanbi a rozprávaj!

14.04.2024

„Láska ukazuje človeku cieľ jeho života. Rozum ukazuje prostriedky, ako ich uskutočníte.“ Tomáš Garrigue Masaryk Píše sa rok 1900, Milan Rastislav Štefánik sa stáva zapisovateľom študentského pražského spolku Detvan, ktorý si dal za úlohu vzbudiť národné povedomie u Slovákov. Neostal len u Detvana. Spája sa s ľuďmi, [...]

Reakcia na čiernu PR kampaň: Komu vadia billboardy Tvorivej spoločnosti?

20.03.2024

Pred pár dňami vyšiel v denníku SME tendenčný premium článok, ktorý má za cieľ pošpiniť medzinárodný projekt Tvorivá spoločnosť. Autorka tohto článku, ktorý vo výsledku očierňuje účastníkov projektu, ako aj samotnú myšlienku projektu Tvorivá spoločnosť, narúša takmer všetky zásady novinárskej etiky, napriek tomu, že Etický kódex novinára je pre ňu, ako aj [...]

Kukláči / Polícia /

Kukláči so samopalmi zasahovali v Kaplnej. Pri akcii Zvar zadržali dve osoby

16.04.2024 11:22

V jednom z objektov v obci dochádzalo k nelegálnemu odčerpávaniu motorovej nafty z produktovodu vedúceho zo Slovenska do Česka. Polícia zverejnila autentické zábery zo zásahu.

Dánsko Požiar Kodaň Burza Budova Historická

Historickú budovu burzy v centre Kodane zachvátil požiar, jej veža sa zrútila

16.04.2024 11:07

Na videu miestnych médií bolo vidieť, ako ľudia vynášajú z budovy veľké obrazy, aby ich zachránili pred ohňom. Z budovy šľahali vysoké plamene a k oblohe stúpal hustý dym.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Akcia Lotus: Finančná správa zaistila deväť áut, dom, chatu i štyri milióny eur

16.04.2024 10:41

Akcia bola zameraná na rizikových a nepoctivých daňovníkov, ktorí obchodovali s dovezenými motorovými vozidlami, tzv. autíčkarov.

Poprad / Tulipány /

Poprad zdobia tisícky tulipánov z Holandska, vykvitli o niekoľko týždňov skôr

16.04.2024 10:33

Len na hlavnom kruhovom objazde v centre vlani v septembri vysadili viac ako 21-tisíc cibuliek. Ďalšie tisícky pribudli na ostatných priestranstvách.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632524x
Priemerná čítanosť článkov: 1964x

Autor blogu