Založ si blog

Bolo ich tam ako múch…

Mám rada poriadok. Najmä, keď si plánujem rozloženie dňa. Každé ráno si pripravím zoznam úloh, z ktorých pomaly odškrtávam. Pomáha mi to efektívne využívať čas, pretože ho je málo. Dnes ráno, pri plánovaní úloh, som si spomenula na aktuálne zemetrasenia v Turecku. Večer sa mi kvôli tomu ťažko zaspávalo. Zaspávaš a ráno sa pod troskami zrútenej  budovy nemusíš prebudiť… A moje plány, zoznamy sú zrazu preč. Človek je rád, keď si zachráni holý život.

Čísla stúpajú…

Včera som pozerala, ako počet obetí rapídne narastá. Zo stoviek sa stali tisíce. Posledné číslo, na ktoré som natrafila pri písaní článku, bolo viac ako 4 700 obetí. Veď to je jedna veľká slovenská dedina! Čítam komentáre na Twitteri, Facebooku aj TikToku.  „Bolo ich tam ako múch!“ „Aj tak nás je priveľa, aspoň sa to preriedilo!“ „Svet potrebuje prirodzenú selekciu.” Pomyslela som si na staré známe príslovie: „Z cudzieho krv netečie.“ Určite by sa mnoho ľudí na cudzie nešťastie pozeralo inak, keby medzi „muchami“ bola ich mama, dieťa, muž či súrodenec.

Ďalšie komentáre ľutujú obete. Apelujú na ľudskosť a vyzývajú ľudí k modlitbe za Turecko, Sýriu a ostatné krajiny, ktoré trápia klimatické katastrofy. Nie. To nestačí. Je to len pasívne spoliehanie sa na zásah zhora, Božiu vôľu, ktorá všetko vyrieši. Mňa najviac zarazilo, že sa vedelo o tom, že môže nastať tak silné zemetrasenie. Ale keďže v dnešnej dobe život obyčajného človeka nemá cenu, nikto sa neunúval evakuovať ľudí. Radšej nad nimi urobili pomyselný kríž.

V dobe, kedy je nevyhnutné zjednotiť vedecký potenciál, si hádžeme pod nohy polená. Masívne sa vymazávajú kanály Tvorivej spoločnosti, ktoré vravia o skutočných príčinách zmeny klímy, ako aj o tom, že zemetrasenia takejto intenzity budú narastať. O tom, čo sa deje už dnes, sa predsa na kanáloch vravelo pred rokmi. Ako aj o spoločnom riešení. Toto a veľa ďalšieho bolo povedané na fóre Globálna kríza. Naša záchrana je v zjednotení. Pozrite si ho a uvidíte sami, čo všetko sa ešte bude diať a čo s tým ako ľudstvo vieme urobiť, ak sa zjednotíme. Lebo zjednotenie je fenomenálna sila. Nie je čas na čakanie, spoliehanie sa na elity či zásah zhora. Je čas konať. To, čo sa bude diať, môžeme zastaviť len spoločne. Alebo môžeme nečinne čakať, kým nešťastie príde do nášho domu. 

M.

Zdroj: creativesociety 

Každý večer ten istý scenár

24.03.2023

Včera prišiel domov zasa unavený. Kým som zohrievala večeru, dal si rýchlu sprchu. „Mami? Tato bol dnes preč dvanásť hodín, však?“ Spýtala sa ma dcéra, ktorá sa pasovala s horou úloh. Dva dni je doma, pretože je chorá. Nemôže len tak nečinne ležať, nestihla by prebrať učivo a vypracovať si domáce úlohy. Priznáva, že ju bolí hlava. Aj ja som unavená. Popri [...]

Nemôžeme byť s našimi deťmi v nemocnici za každých okolností.

21.03.2023

Nedávno prebiehala petícia, aby sa zakotvilo právo detí mať pri sebe rodiča v nemocnici. V prvom čítaní návrh podporilo 115 poslancov. Návrh bol však stiahnutý, nakoľko bol prejavený nesúhlas s pozmeňujúcim návrhom. Dôvodom je, že tento návrh by posilnil práva nie detského pacienta, ale zdravotníckeho zariadenia. Táto nezhoda poslancov znamená, že sa nič meniť [...]

Zvláštní ocenění

19.03.2023

Před nedávnem se mi dostalo velmi zvláštního ocenění. Ocitl jsem se na mapě dezinformační scény. Tato mapa má prý údajně pomáhat tomu, aby se chránila demokracie před šířením lží a manipulací s veřejným míněním. A já bych měl jednoduchou otázku. Jakou demokracii dnes vlastně chceme bránit?Říkají nám, že bránit demokracii znamená bránit režim, ve kterém [...]

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

vojna na Ukrajine, vojaci

ONLINE: Kde sú Leopardy? Kyjev si ich chystá na ofenzívu

30.03.2023 06:15, aktualizované: 08:59

Ukrajine pribúdajú tanky Leopard z rôznych krajín. Kyjev ich chce použiť na pripravovanú ofenzívu, ktorú chystá, keď sa zlepší počasie.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 203
Celková čítanosť: 376376x
Priemerná čítanosť článkov: 1854x

Autor blogu