Založ si blog

Umiera spolu s deťmi

Si matka, otec, máš ľudí, ktorí sú ti nadovšetko cenní? Predstav si, že počuješ ich hlas spod závalov sutín po zemetrasení. Predstav si, že vieš, že žijú, a nevieš im pomôcť!

Chvejem sa celá. Videla som video, v ktorom stojí matka vedľa zrúteného domu a kričí! Trhá ju z vnútra na kusy, pretože jej deti pomaly zomierajú pred jej očami! Záchranári prišli a odišli. A ona kričí v zúfalstve na celý svet – to nie je krik, to je rev…

Predstav si, že si na jej mieste. Strašné na to pomyslieť, nie to ešte prežiť. Jej tri deti sú štyri dni zavalené, ale niet im pomoci. Technika odišla, ostali len dobrovoľníci. A matka štyri dni umiera spolu s jej deťmi… Ona hore, a ony pod sutinami.

Kde to žijeme, kam sme sa to ako ľudstvo dostali, že nám je jedno iných ľudských životov?!

Tam ďaleko, z nejakého dôvodu odišli záchranárske služby a nechali umierať deti. Mohli ich zachrániť a neurobili to. Vedeli o živých ľuďoch pod troskami a neurobili nič.

A tu, o čo lepší sme my? Dnes ešte žijeme v relatívnom bezpečí. Ale tvárime sa, akoby sa nás to netýkalo. „Hlavne si nepredstavovať seba na ich mieste! Hlavne, nech sa to nestane nám! Žijeme predsa v relatívne bezpečnej zóne!“

Si si istý? Si si istý, že nepríde deň, kedy zavalí naše deti a nebude toho, kto by nám pomohol. A ty budeš kričať na ratu, budeš si želať, aby si nebol, lebo nebudeš vládať uniesť svoj kríž! A nikto ti nepomôže, lebo v takom svete žijeme…

Chápeš čo sa deje?

Klimatické zmeny sa skôr či neskôr (zanedlho) budú týkať každého. Vtedy nebudeme riešiť prácu, peniaze, zdravie, či nejakú vojnu. Pôjde nám o holý život, tak ako išlo tejto žene s deťmi.

Dnes ešte žijeme v relatívnom komforte, kedy dokážeme normálne uvažovať a konať. Ale robíme niečo, aby sa svet zmenil? Veľmi veľa ľudí vie, že existuje platforma na zlepšenie života všetkých ľudí na Zemi – Tvorivá spoločnosť, ale chcú v nej vidieť východisko? 

Najzásadnejšie pri pochopení významu Tvorivej spoločnosti z hľadiska prichádzajúcich klimatických zmien je to, že ŽIVOT KAŽDÉHO ČLOVEKA má najvyššiu hodnotou a všetko je podriadené tomu.

Rozmýšľaš, zvažuješ, odsudzuješ či hodnotíš dobrovoľníkov TS, ktorí sa snažia zmeniť svet? Tých, ktorí sa snažia KRIČAŤ NA CELÝ SVET – ĽUDIA SPOJME SA, LEBO INAK NEPREŽIJEME!

Čo je dôvodom, že si sa nepridal? Čo ti vadí alebo prekáža? A keby ti to zachránilo život, tvoj alebo tvojich detí, boli by tie „prekážky“, ktoré bránia  pochopeniu projektu, také významné? 

Sám si odpovedz. Človek sám je zodpovedný za svoje činy.

H.

zdroj:creativesociety

Kto nám vnucuje, čo si máme myslieť?

22.04.2024

Pokračujeme v odhaľovaní šablón tzv. architektov vedomia cez úplne legálne organizácie, ktorých cieľom je hlavne očierňovať určité skupiny. V nadväznosti na videosprávu Dr. Egona Cholakiana, v ktorej odhalil prácu tajného zoskupenia odnože bývalej KGB a jej pôsobenie v rôznych krajinách sveta na ľudí cez manipuláciu verejnej mienky, sa uskutočnil okrúhly stôl [...]

Kto manipulujte verejnou mienkou?

20.04.2024

Paradox dnešnej doby? Máme úplne legálne organizácie, ktorých cieľom je špiniť určité skupiny. V nadväznosti na videosprávu Dr. Egona Cholakiana, v ktorej odhalil prácu tajného zoskupenia odnože bývalej KGB a jej pôsobenie v rôznych krajinách sveta na ľudí cez manipuláciu verejnej mienky, sa uskutočnil okrúhly stôl „Slovensko a jeho [...]

Ako sa jednoducho ovplyvňujú voľby

17.04.2024

Pokračujeme v rozkrývaní práce tajnej organizácie, ktorá vznikla z bývalej sekcie KGB a pôsobí po celom demokratickom svete. Zo správy Dr. Egona Cholakiana, ktorý v týchto dňoch verejne odkryl informácie a fakty, uvádzame úryvok o práci a vplyve tejto organizácie na Ukrajine: „Výstižným príkladom využívania siete mediálnych agentov KGB [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:40

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne zrejme havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov, pátrajú po ňom

19.05.2024 16:04, aktualizované: 18:12

Spolu s prezidentom Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 325
Celková čítanosť: 653067x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu