Založ si blog

A toto si videla?

„A toto si videla?” Napísala mi známa. Neozvala sa mi roky, no posledné týždne mi píše pravidelne, pričom si dala za cieľ informovať ma o každom negatívnom článku, ktorý vyšiel o Tvorivej spoločnosti.

Keď som sa jej pýtala, prečo mi to posiela, odpovedala mi: „Aby si bola v obraze a vedela, čo je to tá Tvorivá spoločnosť.” Veď ja som v obraze. Každý deň venujem projektu značnú časť svojho voľného času. Videla som všetky fóra, študovala si informácie… Akú však majú výpovednú hodnotu články, kde si autor nedá ani tú námahu, aby si overil aspoň názov projektu a neprekladal ho cez prekladač z ruských hejterských článkov ako napr. Benevolentná či Kreatívna spoločnosť?

Nie. Známu, ktorá sa tvárila ako moja BFF (tú skratku som odkukala od mojej 10 ročnej dcéry), som nepresviedčala. Ani nikoho, kto sa vďaka čiernemu PR stane odborníkom na Tvorivú spoločnosť. Ten vzácny čas, ktorý tak rýchlo uteká pomedzi prsty, radšej využijem na niečo zmysluplnejšie.

Svet nezmenia hejteri

Po jednom z rozhovorov s mamou som si spomenula ne jej dobrú radu: “Nehas, čo Ťa nepáli.” Tá má rôzne podoby. “Hľaď si do svojho taniera.” “Venuj sa svojim problémom… Keď je koze dobre, ide sa šmýkať na ľad…”

Práve to „nehasenie“ nás doviedlo tam, kde sme. Každý deň vo väčších sračkách, každý deň viac škandálov, nenávisti, obetí na životoch, klimatických katastrof. Niekedy mi to pripomína Titanic. Dolné poschodia sú už potopené, ale orchester stále hrá tú svoju.

Uvedomila som si jedno. Svet nezmenia hejteri. Ani tí, ktorí mlčia ako vši pod chrastou. Svet zmenia ľudia, ktorí sa neboja rozprávať. A preto srdečne pozývam na fórum Globálna kríza. Zodpovednosť 2.12. 2023 o 18:00.

M.

zdroj:creativesociety.com

Takhle to vidím já

23.02.2024

Protože se poslední dobou začaly psát o projektu, jehož jsem součástí, takové všelijaké podivnosti, tak mě napadlo, že napíšu, jak vlastně funguje projekt Tvořivá společnost v praxi z pohledu člověka, který se ho účastní. Takže nikdo není v žádném speciálním seznamu, nemá průkazku ani neplatí příspěvky, protože to není žádná organizace. [...]

Povinnosti zamestnanca, nevýhody freelancera

21.02.2024

„Moja, čo to ty vlastne robíš?” pýtala sa ma pred časom svokra, ktorá za pásom v továrni strávila štyri desaťročia života. Videla som, že v debatách až tak nechápala, ako sa niekto môže uživiť tým, že sedí doma za počítačom, pije kávu a nie vždy stíha popritom uvariť obed. „Nazýva sa to freelancer,” snažila som sa jej priblížiť zmysel cudzieho [...]

Máme ešte „základný inštinkt“?

18.02.2024

S naším psom chodíme každé ráno na prechádzku do blízkeho lesa. Občas nám robí spoločnosť jedna z našich mačiek. Predháňa sa so psom s naježeným kožúškom, poprípade sa mu šmajchluje a motá pod nohami. Tentokrát som si uvedomila jednu zmenu. Keď som sa obzrela, či ide mačka za nami, všimla som si, že zastala a pozorne načúvala smerom do záhrad lemujúcich [...]

Russia Ukraine War BVP strieľa

Kyjevu ide o všetko. Šťastie sa od ukrajinskej armády odvrátilo, čelí ruskej prevahe v počte vojakov i zbraní

24.02.2024 15:55

Ukrajina zažila neúspechy po tom, ako dlho očakávaná letná protiofenzíva nepriniesla nijaké prielomy.

požiar, bratislava

Požiar v petržalskom paneláku: Svedkovia hovoria o výbuchu

24.02.2024 15:30

Plamene vyšľahli z balkóna jedného z bytov na prvom poschodí.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

Verím, že polícia vyšetrí všetky varianty pri vražde novinára, povedal premiér Fico

24.02.2024 14:12

Skonštatoval tiež, že vražda bola poprava, a odmieta zneužívanie smrti mladých ľudí na politické ciele.

Fico

Fico: SIS bude mať nové vedenie do 10 dní, na jej čelo musí prísť človek blízky koalícii

24.02.2024 13:52

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ Gašpara do čela SIS nevymenovala.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 602527x
Priemerná čítanosť článkov: 1925x

Autor blogu