Založ si blog

LOŽ štvrtá

DEZINFORMÁCIE VS. FAKTY

V mediálnom priestore Českej a Slovenskej republiky pribúdajú články, ktoré neustále opakujú tie isté nepravdy a klamstvá o projekte Tvorivá spoločnosť. Akým spôsobom dochádza k legitimizácii hrubo manipulatívnych tvrdení, a teda k porušovaniu základných práv a slobôd samotných účastníkov?
Jednotlivé tvrdenia očierňujúce projekt budú postupne uvedené na pravú mieru, s odkazom na platnú legislatívu Českej a Slovenskej republiky a medzinárodné zmluvy a ďalej budú rozobrané niektoré negatívne dôsledky tohto otvoreného novodobého honu na čarodejnice v demokratickej spoločnosti. Prvé analýzy zverejňujeme k 5. novembru 2023 a postupne budeme dopĺňať ďalšie.
Lož štvrtá – Tvorivá spoločnosť podnecuje nenávisť

Tvrdenie: Tvorivá spoločnosť vyvyšuje nejaké náboženstvo, príp. je nenávistná voči etnickým skupinám

Aké sú fakty:

Účastníkmi projektu sú ľudia z celého sveta, ľudia rôznych národností, rás, vierovyznania, sexuálnej orientácie, či sebaidentifikácie. Sme rozdielni, no spája nás 8 osnov Tvorivej spoločnosti. Projekt Tvorivá spoločnosť nerozdeľuje, nevydeľuje, neponižuje ani nepovyšuje, nepresadzuje žiadne (etnické, konfesné, alebo akékoľvek iné) skupiny pred druhými. Naviac, pod zastrešujúcim názvom „Globálna kríza (GK)“ organizujeme širokú škálu národných (GK USA, Nemecko, Taliansko, USA 2) a medzinárodných konferencií (GK Kto je pre nás Prorok Mohamed ﷺ ?, Umma Proroka Mohameda ﷺ, Misia vyvoleného národa, Kto je pre nás Ježiš Kristus?) a celosvetových fór (GK Čas pravdy, Sme ľudia. Chceme žiť, Naša záchrana je v zjednotení, Východisko existuje), kde vyzývame k zjednoteniu celého ľudstva na základe 8 osnov Tvorivej spoločnosti. Pričom je pravidlom, že iniciátorom online konferencií sú sami ľudia a tému volia o sebe (Američania o Amerike, Nemci o Nemecku, Židia o židovskom národe, kresťania o kresťanstve, moslimovia o islame…).

Naše podujatia majú za cieľ dobrať sa pravdy, kde sme ako spoločnosť urobili chybu, že náš dnešný svet stojí na pokraji kolapsu; poučiť sa z vlastných chýb a už ich neopakovať. Študujeme aj históriu náboženstiev, pretože predstavujú neoddeliteľnú súčasť našej spoločnosti a priamo či nepriamo ovplyvňujú náš život. Informácie dôkladne preverujeme a čerpáme z verejne dostupných zdrojov, ktokoľvek ich môže dohľadať.

Je pochopiteľné, že odkrývanie pravdy nemusí byť pohodlné pre určité organizácie, ktoré nechcú, aby takéto informácie vyšli na povrch, pretože pravda ukazuje na ich pravú podstatu. Zástancovia súkromných záujmov týchto organizácií nás však paradoxne začínajú obviňovať z toho, čo sami konajú.

My, účastníci projektu Tvorivá spoločnosť, sme všetci predovšetkým patrioti svojej vlastnej krajiny a túžime po lepšom a bezpečnom svete pre všetkých, aj pre tých, ktorí o nás píšu do očí bijúcu lož a ich šírením tak podnecujú a rozdúchavajú rozdelenie v spoločnosti. Naším presvedčením je, že svetové problémy, či už ekonomické a hlavne klimatické, sa týkajú nás všetkých, týkajú sa celej planéty a efektívne ich môžeme vyriešiť jedine spolu ako ľudstvo zjednotené v jednotnom cieli. Preštudovali sme publikácie od rôznych špičkových odborníkov z rozličných oblastí ako napríklad James Surowiecki, Marcus du Sautoy, Simon Sinek, Philip Zimbardo, Ichak Adizes, Rutger Bregman atd, na základe ktorých sme dospeli k jednoznačnému záveru, že najlepšie výsledky pri riešení problémov dosahujú rôznorodé tímy s interdisciplinárnym prístupom. A projekt Tvorivá spoločnosť poskytuje práve platformu pre vybudovanie najväčšieho, celosvetového interdisciplinárneho tímu.

Skresľovanie  a manipulácia s informáciami, bohužiaľ, vedú k tomu, že sa k širokej verejnosti nedostanú pravdivé a závažné informácie. Každý z nás však môže sledovať blížiace sa online fórum a urobiť si vlastný názor.

„GLOBÁLNA KRÍZA. ZODPOVEDNOSŤ“, dňa 2. DECEMBRA 2023 o 18:00 na YouTube a všetkých sociálnych sieťach.

Zdroj: creativesociety.com

Takhle to vidím já

23.02.2024

Protože se poslední dobou začaly psát o projektu, jehož jsem součástí, takové všelijaké podivnosti, tak mě napadlo, že napíšu, jak vlastně funguje projekt Tvořivá společnost v praxi z pohledu člověka, který se ho účastní. Takže nikdo není v žádném speciálním seznamu, nemá průkazku ani neplatí příspěvky, protože to není žádná organizace. [...]

Povinnosti zamestnanca, nevýhody freelancera

21.02.2024

„Moja, čo to ty vlastne robíš?” pýtala sa ma pred časom svokra, ktorá za pásom v továrni strávila štyri desaťročia života. Videla som, že v debatách až tak nechápala, ako sa niekto môže uživiť tým, že sedí doma za počítačom, pije kávu a nie vždy stíha popritom uvariť obed. „Nazýva sa to freelancer,” snažila som sa jej priblížiť zmysel cudzieho [...]

Máme ešte „základný inštinkt“?

18.02.2024

S naším psom chodíme každé ráno na prechádzku do blízkeho lesa. Občas nám robí spoločnosť jedna z našich mačiek. Predháňa sa so psom s naježeným kožúškom, poprípade sa mu šmajchluje a motá pod nohami. Tentokrát som si uvedomila jednu zmenu. Keď som sa obzrela, či ide mačka za nami, všimla som si, že zastala a pozorne načúvala smerom do záhrad lemujúcich [...]

požiar, bratislava

Požiar v petržalskom paneláku: Svedkovia hovoria o výbuchu

24.02.2024 15:30

Plamene vyšľahli z balkóna jedného z bytov na prvom poschodí.

SR Bratislava Kuciak Kušnírová vražda výročie zhromaždeni

Verím, že polícia vyšetrí všetky varianty pri vražde novinára, povedal premiér Fico

24.02.2024 14:12

Skonštatoval tiež, že vražda bola poprava, a odmieta zneužívanie smrti mladých ľudí na politické ciele.

Fico

Fico: SIS bude mať nové vedenie do 10 dní, na jej čelo musí prísť človek blízky koalícii

24.02.2024 13:52

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ Gašpara do čela SIS nevymenovala.

galerista, kyjev

Galerista Ščeluščenko o dôsledkoch ruskej vojny na umenie

24.02.2024 13:47

Najprv uvažoval o tom, že z krajiny odíde, no rozhodol sa zostať. Rovnako, ako mnoho ďalších umelcov.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 602518x
Priemerná čítanosť článkov: 1925x

Autor blogu