Založ si blog

Čísla neklamú

Všimla som si jednu vec. Globálne online fóra, ktoré boli vysielané na platforme Tvorivej spoločnosti, najviac iritujú tých, ktorí si ich nepozreli. Ich dôvody sú jasné: “sú dlhé”, “nemajú na ne čas”, “všetko vedia”, “vkladajú budúcnosť do Božích rúk”, “neveria na zmenu klímy…” my sme len sektári, ktorí strašia…”
Našťastie fóra si pozrelo množstvo ľudí, ktorí sa zaujímajú o to, čo sa vôkol nás deje. Jeden z nich, Lennis Muhammad (marketingový manažér a matematický analytik so zameraním na štatistiku, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Info Media Distribution v USA, California, Fresno) sa podelil so svojimi dojmami:

„Veľmi ma zaujali dve fóra, ktoré som sledoval. Najviac ma zaujali grafy a pohľad na zemetrasenia a geodynamiku zemetrasení, ktoré sa odohrávajú po celom svete.

Bol som riadne vystrašený a zdrvený, a povedal som: „Dovoľte mi, aby som sa tomu povenoval podrobnejšie, pretože to chcem dokázať. Možno niečo nie je v poriadku. Niečo musí byť zle, pretože ak to bude naďalej narastať, máme problém“.

A potom som začal tieto zemetrasenia zakresľovať do grafu, ktorý som vytvoril, a skúmať ich. Tiež som sa rozprával s niektorými kolegami, z ktorých niektorí sú strojní inžinieri, stavební inžinieri, elektroinžinieri.

Potom som zašiel za niektorými svojimi profesormi na Štátnu univerzitu vo Fresne a rozprával sa s nimi o problémoch, ktoré som mal s číslami.

Obával som sa o svoj vlastný život, život mojej rodiny, životy mojich blízkych a priateľov a snažil som sa zistiť: „Dobre teda, aký zmysel mi to dáva?“

Keď som sa rozprával so svojimi kolegami, rozoberali sme to do podrobností. A oni mi potvrdzovali presne to, čo nám ukazovala Tvorivá spoločnosť. Bol som z toho veľmi zničený, pretože čísla neklamú.

Na základe čísel, ktoré pozorujeme, a tiež keď sme si prešli grafy, ktoré sme sledovali a videli, a keďže tieto čísla exponenciálne rastú a stúpajú, budeme svedkami väčšieho počtu katastrof a väčšieho počtu zemetrasení. A bude to zničujúce.”

Otázka ostáva jasná. Čísla neklamú. Dokedy si budeme klamať sami sebe?

Zdroj: creativesociety.com; fórum Globálna kríza. Zodpovednosť

A zrazu sa celý svet prebudil a hovorí: „Páni, toto je nevyčerpateľný zdroj! “

15.06.2024

Počuli ste už o GAV – generátoroch vody zo vzduchu? Prevratná technológia, ktorá je schopná vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody, odstrániť na Zemi hlad a smäd, a hlavne vyriešiť klimatické problémy, ktoré sa už prejavujú všade. O technológii GAV je natočený populárno-vedecký film Voda zo vzduchu: Cesta k záchrane ľudstva, v ktorom je predložený jasný [...]

Čo som sa naučila od Rómky

04.06.2024

Na autobusovej stanici čakala na autobus Rómka. Žena 50+ s rozčapenými nohami, v šatách odhaľujúcich ovisnuté prsia. Pohľad mi zbehol práve tam, do výstrihu. Zastavila som to – stopla som moje odsúdenie. Nič zlé nerobila, rozprávala sa s ľuďmi okolo… Boli to sekundy, pokiaľ som prešla okolo. No stačili mi na to, aby som uvidela obrázok, zanalyzovala a… Nedošlo k [...]

Doba se zrychlila. Je čas zpomalit.

25.05.2024

Běžím do práce. Jako vždy na poslední chvíli. Míjím lidi, kteří stejně jako já, pospíchají na autobus, aby stihli další navazující spoje. Po ránu jsem často nevrlá a dokáže mě rozhodit i prkotina. Když se podívám na lidi kolem, vidím, že i oni uvnitř se sebou bojují. Odrážíme se jak zrcadla jeden od druhého. Někdy bych si přála vstát do práce v klidu, [...]

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Inauguračný prejav prezidenta SR Petra Pellegriniho

15.06.2024 12:45

Prinášame vám znenie inauguračného prejavu prezidenta SR.

Peter Pellegrini

Deväť zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o inaugurácii

15.06.2024 11:15

Viete, že prezidentský sľub je vytlačený na špeciálnom ručnom papieri?

Inaugurácia prezidenta

ONLINE: Slovensko má šiesteho prezidenta. Pellegrini: Múr pokropený kvou musíme zbúrať. Sme jedno Slovensko

15.06.2024 10:00, aktualizované: 12:35

Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.

Zuzana Čaputová

Čaputová odovzdáva žezlo: Odchádza noblesa, ľudskosť, ale aj váhanie. Prezidentov bolo veľa, prezidentka len jedna

15.06.2024 09:00

Ako hodnotia politológovia jej najsilnejšie a najslabšie momenty?