Založ si blog

Kto nám vnucuje, čo si máme myslieť?

Pokračujeme v odhaľovaní šablón tzv. architektov vedomia cez úplne legálne organizácie, ktorých cieľom je hlavne očierňovať určité skupiny. 

V nadväznosti na videosprávu Dr. Egona Cholakiana, v ktorej odhalil prácu tajného zoskupenia odnože bývalej KGB a jej pôsobenie v rôznych krajinách sveta na ľudí cez manipuláciu verejnej mienky,  sa uskutočnil okrúhly stôl „Slovensko a jeho skrytá hrozba“.

Toto je 2. časť úryvku na tému antikultových organizácií:

Dlhodobým vedúcim činiteľom Fekrisu bol Dvorkin, ktorý je zakladateľ Ruskej odnože – RACIRS.  Tým pádom je jasné, že sú prepojení. Podľa toho, čo Cholakian hovorí, táto organizácia v Rusku, RACIRS (Ruská asociácia centier pre štúdium náboženstiev a siekt) vystupuje ako advokát ruskej pravoslávnej cirkvi. To znamená, že vytvára pole, aby ruská pravoslávna cirkev bola jedinou akceptovateľnou náboženskou organizáciou v Rusku. Ale nie je v Ruskej ústave zakotvené, že máš slobodu vierovyznania? Čiže oni nemajú sekulárne náboženstvo, ani štátne náboženstvo. Tlačí sa to tam poza bučky. Zaujímavé, pretože v Rusku nie je len jedno náboženstvo. Sú tam moslimovia, aj mnoho iných náboženstiev. Ale ako Cholakian ukazoval vo svojom videu, tak za prezidentom Ruska vždy stojí osobne patriarcha pravoslávnej cirkvi. Nikto iný. Na všetkých oficiálnych návštevách a udalostiach, podľa fotografií je vždy prítomný Kirill… Zober si tú bezmocnosť, pretože koľko bolo popísaných listov, koľkokrát sa obracali predstavitelia iných náboženstiev, či už na predstaviteľov OSN, či už na ministra zahraničných vecí Blinkena. Bezvýsledne. Nič sa nezmenilo. Stále je tu jedna grupa ľudí, ktorá v podstate pokračuje vo svojej činnosti, nálepkuje ostatné hnutia ako sekty a tým pádom vytvára monopol pre určitú skupinu, ktorá povie, že takto to bude a hotovo. 

A kde je potom tá pluralita? Ako môže takéto niečo existovať v demokratickej spoločnosti? Kde máš slobodu názoru, kde máš slobodu vierovyznania? Ako je to proste možné? Ja si môžem veriť komu chcem a prečo ma potom nálepkujú, že som taký, onaký a hentaký? Oni majú ohromnú moc na tie hnutia. Existuje veľa iných religionistov, ktorí nie sú v nejakej antikultovej organizácii,  a práve oni poukazujú na to, čo robia tieto antikultové organizácie. Ale o nich nie je počuť. Oni nehovoria také tie „pikošky“, ktoré chcú médiá.

Takže nemajú možnosť o tom povedať širokej verejnosti. Antikulty sú proste s tými médiami úplne späté. A jedná sa o vážne porušovanie ľudských práv. Na internete je mnoho odkazov o tom, ako jednajú a je to proti demokracii, je to proti ľudským právam. 

Používajú stále jednu a tú istú schému.

Čiže najprv niekoho falošne obvinia, potom ho prenasledujú a potom mu zakážu činnosť.

Bol taký príklad, myslím, že v Rusku so svedkami Jehovovými. Oni majú ešte aj dodnes problémy. Nikoho neobhajujem, ale podľa mňa teda nepredstavujú nejakú hrozbu.A napriek tomu ich v Rusku zakázali. Ale je zaujímavé, že to nemusí byť ani náboženská organizácia. Oni sa pustili aj do takých spoločností ako je Amway, Herbalife, také tie multilevely. Aj toto im je z nejakého dôvodu ako tŕň v oku, takže sa do nich pustili a idú po nich tvrdo.

No a toto nálepkovanie nás privádza aj k ALLATRE. Aj keď to nie je náboženské hnutie, to im nevadí, onálepkujú ťa ako náboženské hnutie, aby mohli použiť  všetky svoje páky, ktoré používajú proti náboženským hnutiam. A ľudia to berú, že tak to je, a vôbec si neuvedomujú, čo v skutočnosti za tým stojí. Ako povedal Egon Cholakian vo videu, v podstate ALLATRA bola ako keby baránok alebo jahňa, ktoré sa vedie na porážku s cieľom, aby divízia KGB, ktorá v 1993 obnovila svoju činnosť, dosiahla svoje ciele. Ale na druhej strane ALLATRU druhý protivník takisto využil na to, aby získal prehľad o aktivitách tejto hydry a šablónu, s akou pracuje. Čiže my sme zostali medzi dvoma kameňmi a onálepkovaní, jedni kričia to, druhí kričia ono.

Teraz to konečne dáva zmysel, prečo sa to dialo. Ale to, čo treba ešte povedať, je, že ultimatívnym cieľom je vlastne vytvoriť tzv. totalitarizmus alebo priviesť ľudí do absolútneho otroctva. Keď si zoberieme, k čomu aktivity týchto antikultových organizácií, vedú – obmedzovanie náboženskej slobody, obmedzovanie slobody v tom, čo si ľudia môžu a nemôžu myslieť, prenasledovanie, tvrdé perzekvovanie,  tak to všetko sú indície, ktoré nám hovoria o tom, kam to vlastne celé smeruje.

A to žijeme v demokratických spoločnostiach.

Pozn. Text prešiel jazykovou úpravou.

J.

Zdroj: Slovensko a jeho skrytá hrozba; egonreport; Pomsta veľmajstrov. Odhalenie tajných hráčov moci; Na Slovensku zlyháva demokracia. Máme dôkazy; Ako sa jednoducho ovplyvňujú voľby; Kto manipulujte verejnou mienkou?;creativesociety.com

A zrazu sa celý svet prebudil a hovorí: „Páni, toto je nevyčerpateľný zdroj! “

15.06.2024

Počuli ste už o GAV – generátoroch vody zo vzduchu? Prevratná technológia, ktorá je schopná vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody, odstrániť na Zemi hlad a smäd, a hlavne vyriešiť klimatické problémy, ktoré sa už prejavujú všade. O technológii GAV je natočený populárno-vedecký film Voda zo vzduchu: Cesta k záchrane ľudstva, v ktorom je predložený jasný [...]

Čo som sa naučila od Rómky

04.06.2024

Na autobusovej stanici čakala na autobus Rómka. Žena 50+ s rozčapenými nohami, v šatách odhaľujúcich ovisnuté prsia. Pohľad mi zbehol práve tam, do výstrihu. Zastavila som to – stopla som moje odsúdenie. Nič zlé nerobila, rozprávala sa s ľuďmi okolo… Boli to sekundy, pokiaľ som prešla okolo. No stačili mi na to, aby som uvidela obrázok, zanalyzovala a… Nedošlo k [...]

Doba se zrychlila. Je čas zpomalit.

25.05.2024

Běžím do práce. Jako vždy na poslední chvíli. Míjím lidi, kteří stejně jako já, pospíchají na autobus, aby stihli další navazující spoje. Po ránu jsem často nevrlá a dokáže mě rozhodit i prkotina. Když se podívám na lidi kolem, vidím, že i oni uvnitř se sebou bojují. Odrážíme se jak zrcadla jeden od druhého. Někdy bych si přála vstát do práce v klidu, [...]

Peter Pellegrini

Deväť zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o inaugurácii

15.06.2024 11:15

Viete, že prezidentský sľub je vytlačený na špeciálnom ručnom papieri?

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

ONLINE: Múr pokropený krvou musíme zbúrať. Sme jedno Slovensko, povedal nový prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini

15.06.2024 10:00, aktualizované: 12:10

Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.

Zuzana Čaputová

Čaputová odovzdáva žezlo: Odchádza noblesa, ľudskosť, ale aj váhanie. Prezidentov bolo veľa, prezidentka len jedna

15.06.2024 09:00

Ako hodnotia politológovia jej najsilnejšie a najslabšie momenty?

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Na Ukrajine podľa Putina bojuje 700-tisíc ruských vojakov. Najhorúcejšia situácia je pri Pokrovsku

15.06.2024 06:55, aktualizované: 11:10

V súčasnosti má Rusko podľa Putina na území Ukrajiny takmer 700-tisíc vojakov.