To, že milióny vyzbieraných peňazí na pomoc obyvateľom zasiahnutým tornádom v Kentucky sa akosi nedostali k väčšine obetí. „Všetko, čo môžeme urobiť, je ponúknuť vám pôžičku.” Samozrejme, s vysokým úrokom. To si vypočula jedna zo žien, ktorú tornádo pripravilo o strechu nad hlavou.
Alebo ma viac šokoval podvod s CO2? Stačí upraviť pár grafov, vymazať nepohodlné dáta a rozbehnúť miliardový biznis, na ktorý sa skladáme všetci.
Alebo to, že dnes, v civilizovanej dobe, sú viac ako dve miliardy ľudí nútené používať zdroj pitnej vody kontaminovaný výkalmi.
Pozriem sa do skrine. Mám tam štvoro džínsov. Ak budem mať chuť kúpiť si nové, spomeniem si na to, čo som videla na fóre. Koľko litrov vody sa minie na výrobu jedných džínsov, ktoré už budúci rok vyjdú z módy. Alebo tenisky vyrobené z plastu? Znie to ekologicky, čo je podčiarknuté vyššou cenou. Ak sa pozrieš na proces ich výroby, pochopíš, že nazvať ich pojmom “ekologické” je snáď len chabým pokusom o vtip.
Šokovalo ma toho tak veľa. To, že sa vraždíme navzájom, že v každej organizácii, ktorá sa snaží pomáhať ľuďom, sa skrýva hlavne boj o moc a zisk. Nakoniec pomôžu obyčajní ľudia, ktorí si odkroja z toho mála, čo majú. Potvrdilo to množstvo rozhovorov s očitými svedkami z celého sveta. S obeťami klimatických katastrof, vojnových konfliktov, hladu či obchodu s ľuďmi. A čo trh s ľudskými orgánmi?
Keby som mala však napísať len jedno, čo ma z toho šokovalo najviac, bol to fakt, že ľudia nechcú počuť pravdu. Pretože keby chceli, kričali by do sveta o tom, čo sa deje a pomáhali by vytvárať Tvorivú spoločnosť. Pretože my fakt nemáme inú možnosť.
Ak si skutočne človekom, pozri si fórum Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť. Pri pozeraní mysli na to, že pri jeho príprave pomáhali aj ľudia, ktorí boli priamo vo vojnovej zóne a netušili, či sa dožijú zajtrajška. Sú to skutoční hrdinovia dnešných dní.
Zdroj: creativesociety Zdroj: Globálna kríza. Sme ľudia. Chceme žiť
Celá debata | RSS tejto debaty