Založ si blog

Čo bude po smrti? Existuje reinkarnácia? Odpoveď sa dozvieme túto sobotu.

“Tých pohrebov v našej rodine akosi pribúda!” skonštatoval manžel, ktorý sa v pondelok vrátil z pohrebu tety. Zomrela náhle. Kedysi rozvetvený strom jeho rodiny sa začal rapídne stenšovať. Ostalo už len niekoľko vetchých haluzí starcov, ktorí čakajú, kým príde na nich rad.

A čo potom. Tma?

Pohreb prebehol štandardne. Na zosnulú príbuzní spomínali len v dobrom. No viac ako na ňu, mysleli na seba. Nikto to nevyslovil nahlas. Tú vetu, ktorá sa stala akýmsi tabu. “Čo je na druhej strane?” Je smrť len synonymum večného spánku? Alebo je to len obdobie čakania na Súdny deň, kedy veriaci budú vzkriesení v tele? Málokomu sa chce o tom rozmýšľať. Väčšinu rýchlo zo seba strasieme nepríjemný pocit. Veď sa má hovoriť o živote a nie o smrti. Nad ňou nech rozmýšľajú starci. Tí majú predsa na to dostatok času.

Z tohto presvedčenia nás vytrhne nečakaná smrť známeho, ktorý ešte nemal “potrebné roky” na odchod do druhého sveta. Smrť príde. Nespýta sa, či sme si vyriešili vzťahy, zaplatili poslednú splátku za hypotéku či vyriešili v práci všetky neodkladné záležitosti. Vraví sa, že najspravodlivejšou vecou na svete je to, že nikto z nás nevie, kedy mu vyprší čas. A čo bude ďalej?

Smrť je opradená množstvom mýtov a kontroverzných názorov. Je najvyšší čas priniesť svetlo aj do oblasti, ktorá sa výsostne týka každého žijúceho človeka.

Zdroj: Youtube

Jednorázový příspěvek 5. 000,- Stačí to?

13.08.2022

Dnes k nám na návštěvu přišla kamarádka s dětmi. Byli jsme spolu na hřišti, skočili jsme i na zmrzlinu a pak jsme si šli popovídat u kafíčka u nás doma. A jak to vždycky bývá, přišla řeč i na ceny a strach, jestli nás po rodičovské dovolené někdo vezme do práce. Bavili jsme se i o podfuku s CO2, jak si s tím pár jedinců cpou peněženky. A kdo by dnes nemluvil o [...]

Nehas, čo ťa nepáli

11.08.2022

Túto vetu som počula najmenej tisíckrát. „Nehas, čo ťa nepáli, lebo inak budeš mať poriadny problém.“ Stalo sa z nej v spoločnosti akési nepísané pravidlo, ktoré nám diktuje držať ústa a krok. Vidieť len malú časť toho, čo sa deje, zabudnúť na kritické myslenie, alebo pre istotu vôbec nemyslieť. Na svete je hlad. Nie je to problém len rozvojových krajín. Na [...]

Socha, čo vyvoláva pocity

05.08.2022

Prechádzala som sa po pláži so svojím manželom ruka v ruke. Všetko sa v tej chvíli zdalo tak ideálne. Naša vytúžená svadobná cesta, morský vánok sa mi hral s vlasmi, slaná voda mi obmývala nohy, ktoré sa každým krokom zabárali do piesku. Pomyslela som si, milujem ten pocit, následne, milujem svet. Vztýčila som hlavu a neďaleko stála obrovská socha. Boli na nej ľudia, [...]

Valentyna Kondratievová / Vojna na UA / Zranenie / Bolesť / Spravodlivosť /

Amnesty International chce preveriť svoju správu o Ukrajine

13.08.2022 22:16

Ľudskoprávna organizácia vo svojej správe týkajúcej sa Ukrajiny tvrdila, že ukrajinská armáda ohrozuje civilistov tým, že si vytvára základne a manipuluje so zbraňami v obývaných oblastiach.

Abdal Fattáh Sísí

Egyptský parlament schválil zmeny vo vládnom kabinete, mení sa 13 ministrov

13.08.2022 21:04

Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 211511x
Priemerná čítanosť článkov: 1808x

Autor blogu