Založ si blog

Elita je znepokojená stavom našej klímy. Stačí to?

Všetci chcú byť eko. Ak sa vyberiete do mesta s igelitovou taškou, tak sa všetci na vás budú dívať ako na absolútneho ignoranta, ktorému je ľahostajná budúcnosť našej planéty. Do obnovy ekológie sa investujú ťažké peniaze. Napríklad na stránkach World Ecological Forum sa dočítame, že v roku 2019 predstavovali celkové nové investície do obnoviteľných zdrojov energie na celom svete približne 255 miliárd eur.

Antropogénny faktor alebo cyklickosť?

Nedávno som zachytila informáciu, že elita sveta je vážne znepokojená stavom našej planéty. Majitelia nadnárodných korporácií, ropných spoločností, a obrovských tovární na fóre popíjajú drink tvrdiac, že naozaj sa musíme začať správať zodpovednejšie. To, že ich firmy v prírode zanechávajú nezmazateľnú ekologickú stopu, je už druhoradé. Na kamerách ich vyjadrenia vyzerajú dobre. A my, obyčajní ľudia, sa naozaj snažíme byť zodpovední. Poctivo triedime odpad, jazdíme na bicykli v najväčšom mraze i v najväčšej horúčave, dúfajúc, že zvrátime klimatický kolaps planéty. Určite tomu pomáha aj Gréta T., na ktorej prejave niekto slušne zarobí.

Pretože aj keby sme dnes začali jazdiť na kobylách, zahodili počítače, prestali lietať a varili len na ohni, klimatické zmeny by to nezmenilo. Nemôže za ne iba antropogénny faktor. Vplyv človeka je len kvapkou v mori. Na zmenu klímy na našej planéte má vplyv predovšetkým cyklickosť. Našťastie už aj dnes sa nájdu vedci, ktorí nemlčia. Výrazné klimatické zmeny sa už začali. Nezachráni nás pred nimi elita. Zachrániť sa môžeme len spolu. Tým, že v sebe obnovíme ľudskosť a budeme ťahať za jeden koniec. A práve o tom je Tvorivá spoločnosť. 

Zdroj: allatraunites.com, worldecologicalforum.com

Také zázraky sa dejú po svete…

02.08.2021

Sedím vo vlaku smer Kyjev- slovenská hranica. Som tu prvá. Kto asi príde ku mne? Budeme tu spať pri sebe neznámi ľudia. Vedúca vagóna mi pripomenula, že som si kúpila lístok bez klimatizácie. Pekne to tu začína. Nedá sa dýchať, okná sa nedajú otvoriť. V kupé sme už všetci. Vzduch je ešte vydýchanejší. Každý sa snaží situáciu zvládnuť čo najlepšie. Vždy sa dá [...]

Umelá inteligencia – dobrý sluha, zlý pán

29.07.2021

Malá hádanka: “Dokáže študovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Neodvráva, nemá žiadne potreby. Vie sa učiť sama, nikdy nič nezabudne. Čo to je?” Umelá inteligencia, hlavná ingrediencia štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorá sa intenzívne rozvíja v dnešnej dobe. Zbiera skúsenosti miliónov odborníkov, zhromažďuje informácie o všetkých a všetkom, zlepšuje [...]

Zmena formátu spoločnosti je zásadne potrebná

24.07.2021

Čítam komentáre ľudí, ktorí rôzne reagujú na príspevky týkajúce sa Tvorivej spoločnosti. Niektorí komentujú pekne, iných hnevá a rozčuľuje už samotná idea. Vnímam to tak, že keď príde reč na Tvorivú spoločnosť, ľudia sa obávajú toho, že je to opäť čosi nové, niekto ich chce znovu oklamať a mať z toho zisk. Myslia si, že nebudú môcť využívať všetky [...]

zbraň, pištol

Česi počas zbraňovej amnestie odovzdali 3678 nelegálne držaných zbraní

02.08.2021 19:54

Odovzdali aj 133-tisíc kusov streliva.

Csaba Dömötör, súd, kajúcnik, polícia

Prokurátor podal na súd návrh dohody s Csabom Dömötörom

02.08.2021 16:58

Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal návrh dohody o vine a treste s Csabom Dömötörom, ktorý vystupoval ako svedok v policajných kauzách.

Maďarsko, hranica

Ukrajinec v slovenskom aute v Maďarsku pašoval 21 migrantov do Rakúska

02.08.2021 15:42

Okrem 46-ročného ukrajinského vodiča bolo vo vozidle 21 cudzincov bez dokladov a povolenia na pobyt.

SR polícia zásah Podhájska termálne kúpalisko NRX

Pre Podhájsku polícia vypočúva svedkov, nikoho zatiaľ neobvinila

02.08.2021 15:14

V rámci vyšetrovania kúpaliska Podhájska boli dokončené analýzy znaleckých posudkov a listinnej dokumentácie. Aktuálne prebiehajú výsluchy svedkov.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 97799x
Priemerná čítanosť článkov: 1552x

Autor blogu