Založ si blog

Deti, z ktorých budujeme veľkých egoistov. Toto chceme?

Dňa 12. januára 2010 na Haiti došlo k silnému zemetraseniu. Mnoho ľudí zahynulo nie v dôsledku katastrofy, ale preto, že bojovali o jedlo a vodu. 

Krajinu som navštívil tri roky po katastrofe, keď som pracoval na námornej lodi, ktorá tam dozvážala ryžu. Navždy si budem pamätať ten pohľad na hladných ľudí, ktorí sa pod rúškom noci snažili vkradnúť do skladu, aby sa dostali k ryži. Odháňali ich ozbrojené stráže. My sme vozili ryžu a neďaleké lode privážali tanky, aby zadržali hladujúce obyvateľstvo.”

Denis Fabričkin, úryvok z konferencie “Globálna kríza. Týka sa to už každého.”

Od katastrofy na Haiti prešlo 11 rokov. To, čo sa tam udialo, sa deje na rôznych miestach našej planéty. Ľudia sa dokážu pozabíjať kvôli ryži. Pretože hlad je zlý radca. A sebectvo konzumnej spoločnosti, v ktorej žijeme, je ešte horší. Dnes je dokonca moderné neučiť deti deliť sa, pretože čakáme, až kým samo bude pripravené požičať hračku kamarátovi. Tak z nich vychovávame čoraz väčších egoistov, ktorí sú od detstva nastavení na to, že im patrí všetko.

Kto si z nás spomenie na ľudskosť? 

Prírodné katastrofy každý deň naberajú na svojej intenzite. To nie je strašenie, ale fakt, ktorý si môžeme ľahko overiť. Existuje názor, že nepriazeň osudu nás všetkých spojí, ale pravdou je, že extrémne podmienky posilňujú to, čo v človeku prevláda každý deň. Čo teda prevláda v celej spoločnosti? Nie sú to práve tie najlepšie hodnoty. Tak to poďme zmeniť!

Zdroj: allatraunites.com

Dokedy budeme ticho podporovať zlo?

15.09.2021

Dovtedy, dokedy sa budeme báť hovoriť pravdu. Mám priateľku ktorá sa ocitla vo veľmi nepríjemnej situácii. Kolegyňa v práci jej začala závidieť. No nie dom, či oblečenie, ale jej povahu. Skončilo to tak, že po polročnom slovnom napadaní ju napadla i fyzicky. Pohár trpezlivosti pretiekol, a priateľka zašla na políciu, kde všetko povedala. Napriek snahe policajta, ktorý [...]

Vraj to, čo sa deje, patrí k životu

06.09.2021

New York zasiahli pozostatky hurikánu Ida. Mesto vyhlásilo stav núdze. Hurikán si vyžiadal zopár obetí, z mnohých ľudí spravil bezdomovcov. Milióny domácnosti sú bez elektriny. Napriek tomu na mňa dnes vyskočil jeden tweet, ktorý ľudí ubezpečil, že s klímou je vlastne všetko v poriadku. Vedci len zbytočne robia paniku. Vraj, to, čo sa deje, patrí k životu. Tak emócie [...]

Spojilo ich morča

30.08.2021

Možno niekedy v živote urobíme skutok, ktorý má iný výsledok, ako sme si mysleli. Na začiatku roka sme, kdesi za Jelšavou, so synom kupovali morské prasiatko. V rodine s dvomi deťmi mali v schátranom domčeku len najnutnejšie zariadenie a i keď chudoba dominovala, deti boli veselé a veľmi milé. Vonkajšie okolnosti nezastreli ich vnútornú radosť zo života. Ako dni ubiehali, [...]

Beriev A-50

Vzdušný priestor Estónska narušilo ruské vojenské lietadlo

23.09.2021 19:30

Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.

Vladimír Pčolinský

Súdna rada pri spornom paragrafe 363 nerozhodla

23.09.2021 17:36

Z navrhovaného stanoviska vyplývalo, že rozhodnutie GP bolo vydané v rozpore s ústavou.

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 115792x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu