Založ si blog

Dokedy budeme ticho podporovať zlo?

Dovtedy, dokedy sa budeme báť hovoriť pravdu.

Mám priateľku ktorá sa ocitla vo veľmi nepríjemnej situácii. Kolegyňa v práci jej začala závidieť. No nie dom, či oblečenie, ale jej povahu. Skončilo to tak, že po polročnom slovnom napadaní ju napadla i fyzicky. Pohár trpezlivosti pretiekol, a priateľka zašla na políciu, kde všetko povedala. Napriek snahe policajta, ktorý pristupoval k priateľke s úctou a snahou jej pomôcť, povedal, že bez svedkov sa to zrejme zametie pod stôl. Dal jej tlačivo a poslal ju k lekárovi. Priateľka sa začala obávať, že príde o prácu, ktorú robí rada. A takto sa to väčšinou končí.

Prečo tomu tak je, a čo je príčinou? Spotrebiteľský prístup, kde víťazí sila a moc silnejšieho, toho, kto hlasnejšie kričí. Je to správne? No skutočne to takto chceme, aby zlo víťazilo? Kto z nás to chce?

Môj obdiv patrí priateľke, že sa odhodlala a napriek všetkým myšlienkam ktoré sa jej hrnuli do hlavy: „Čo si o mne budú teraz myslieť?“ spravila tieto správne kroky.

Viete, čo som pochopila a čo ma i na tomto veľmi potešilo a dodalo chuť ísť po ceste pravdy? Že i to zlé sa aj tak obrátilo na dobré. A dobré je to, že nás dve táto situácia ešte viac zomkla, posilnila a upevnila vo vzájomnej dôvere. Pravda oslobodzuje od strachu. Tento spotrebiteľský systém je skutočne nanič. Našťastie už vytvárame a spolu každým dňom krok po kroku budujeme všetci spolu Tvorivú spoločnosť. Veď v Tvorivej spoločnosti, sa takéto diať už nebude. Nám sa to spoločne podarí!   

Zdroj: allatraunites

Vraj to, čo sa deje, patrí k životu

06.09.2021

New York zasiahli pozostatky hurikánu Ida. Mesto vyhlásilo stav núdze. Hurikán si vyžiadal zopár obetí, z mnohých ľudí spravil bezdomovcov. Milióny domácnosti sú bez elektriny. Napriek tomu na mňa dnes vyskočil jeden tweet, ktorý ľudí ubezpečil, že s klímou je vlastne všetko v poriadku. Vedci len zbytočne robia paniku. Vraj, to, čo sa deje, patrí k životu. Tak emócie [...]

Spojilo ich morča

30.08.2021

Možno niekedy v živote urobíme skutok, ktorý má iný výsledok, ako sme si mysleli. Na začiatku roka sme, kdesi za Jelšavou, so synom kupovali morské prasiatko. V rodine s dvomi deťmi mali v schátranom domčeku len najnutnejšie zariadenie a i keď chudoba dominovala, deti boli veselé a veľmi milé. Vonkajšie okolnosti nezastreli ich vnútornú radosť zo života. Ako dni ubiehali, [...]

Nacistické Nemecko: Nebola to náhoda

26.08.2021

Nacistické Nemecko bolo plné vzdelaných ľudí, ktorí milovali literatúru aj umenie. Hitler sa hlásil ku kresťanstvu, miloval hudbu. V plynových komorách končili ženy, deti, starenky a starci. Tak to dopadne, keď nám vládne čisto rozum a žiaden cit. To, čo sa stalo, nebola obyčajná náhoda v histórii ľudstva. Doktor Ichak Kalderon Adizes vo svojej reči na konferencii [...]

Beriev A-50

Vzdušný priestor Estónska narušilo ruské vojenské lietadlo

23.09.2021 19:30

Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.

Vladimír Pčolinský

Súdna rada pri spornom paragrafe 363 nerozhodla

23.09.2021 17:36

Z navrhovaného stanoviska vyplývalo, že rozhodnutie GP bolo vydané v rozpore s ústavou.

navaľný navalnyj

Navaľnyj zostáva väzňom so sklonmi k úteku, súd zamietol jeho odvolanie

23.09.2021 16:53

Navaľnyj sa na pojednávaní zúčastnil prostredníctvom videokonferencie z väzenského tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva svoj trest.

právo, súd, spravodlivosť, rozsudok, justícia,

Zástupcovia justičných inštitúcií vyzývajú na odbornú diskusiu k systémovým zmenám

23.09.2021 16:42

Najvyšší súd, Generálna prokuratúra, Najvyšší správny súd a SAK sa nebránia verejnej kontrole, tá by však podľa nich mala ostať kontrolou a nie verejným nátlakom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 115785x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu