Založ si blog

Všetky problémy majú spoločného menovateľa.

Logická hádanka: čo má spoločné inflácia, pokuľhávajúce zdravotníctvo, nedostatok učiteľov, čoraz viac narastajúci štátny dlh a nárast počtu ľudí, ktorí nemajú čo dať do úst?

“Môže za to vláda! Keby som sa ja dostal/dostala do parlamentu, naša krajina by vyzerala inak!” Toto je asi najčastejšia, no nesprávna odpoveď.

Aj keď, priateľ môj, nemáš tendenciu stať sa súčasťou našej vlády, možno v nej hľadáš vinníka za všetko. Všimol si si, že v každej krajine to vyzerá rovnako? Takmer všade sa nadáva na politikov. A je jedno, či žiješ vo Vietname, Rumunsku či v Japonsku. Vždy sa nájde obeť, na ktorú treba nadávať. 

Všetky problémy majú spoločného menovateľa. Ten nemá konkrétnu tvár. Je to spotrebiteľský systém. A práve ten vytvoril politikov, kráľov, monarchov… Malú skupinku ľudí, ktorí rozhodujú o ľudských životoch. Aj o tom tvojom. Možno sa ti to zdá normálne. Veď takto žijeme už tisícky rokov. Vždy tu bol niekto, kto nám vládol, rozhodoval o nás, bez nás a my sme len dúfali, že sa niečo zmení. Keď jeden panovník vystrieda druhého. Keď sa do parlamentu dostane “naša” strana. Vidno, že to jednoducho nefunguje. Tak prečo ešte stále veríš týmto rozprávkam?

Možno si povieš: “Je to zlé, ale my nechceme komunizmus!” História ukázala, že ani komunizmus nie je ten najšťastnejší spôsob riešenia. Nemusíme bojovať proti spotrebiteľskému formátu, stačí vytvoriť niečo, čo skutočne bude fungovať. Je to tvorivá spoločnosť. Spoločnosť, v ktorej je na prvom mieste život človeka. Nie len na papieri, ale v skutočnosti. Potom to, čo nefunguje, samo odpadne. Ako niečo zastaralé a nepotrebné. Má to však jeden háčik. Vyžaduje sa konanie každého človeka. Ak si pripravený vziať na seba zodpovednosť a nečakať, že spoločnosť zmení  ďalšia vláda, tak nemlč a konaj.

Zdroj: creativesociety.com

Bude niečo aj na pivko?

30.06.2022

Kamarát mi hovoril, ako vybavoval operáciu pre svojho známeho. Na túto operáciu sa normálne čaká dva roky. Mal známeho lekára, tak sa opýtal, či by sa dalo nejako protekčne pretlačiť tohto známeho, aby mohol podstúpiť operáciu skôr. Lekár mu povedal: „Jasné, to nie je problém. Bude niečo aj na pivko?“ Koľko myslíte, že bolo potrebné zaplatiť lekárovi, aby [...]

Koľko stojí jedna noc?

28.06.2022

„Susedko, môžete sa u mňa niekedy na chvíľu zastaviť? Akosi veľmi veľa platím za elektriku, nie je možné, aby som na ňu dávala polovicu dôchodku.“ Pred pár dňami zakričala cez plot na manžela susedka. Stará pani, ktorá je vdovou necelé dva roky. A z jedného dôchodku, ako väčšine dôchodcom sa jej žije naozaj ťažko. To nevyhnutné pre život si dopestuje v malej [...]

Nie je služba ako služba alebo ako to funguje v štátnej správe

27.06.2022

V rámci administratívnych služieb pracujem pre viacerých zamestnávateľov. Jeden z nich podniká v gastre a vieme, aké náročné obdobie malo toto odvetvie posledné 2 roky. Majú prenajatú kuchyňu a jedáleň v jednej zo štátnych inštitúcií. Varia chutne, s poctivou kvalitou, stravníci spokojní. Na obedy však chodila len štvrtina zo [...]

Národný bezpečnostný úrad / NBÚ /

Národný bezpečnostný úrad už neblokuje žiadne weby

01.07.2022 09:56

Do konca júna boli zablokované štyri weby. Inštitút blokovania zaviedol parlament v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine.

Počasie / Horúčavy / Teplomer /

Slovensko čaká ďalší horúci deň, na východe môže byť až 39 stupňov

01.07.2022 09:24

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na piatok výstrahy prvého až tretieho stupňa.

Nemocnice / Vladimír Lengvarský /

Z plánu obnovy sa postavia Rázsochy a martinská nemocnica, rozhodla vláda

01.07.2022 08:25, aktualizované: 09:39

Výstavba hrubej stavby nemocnice na Rázsochách má stáť 281 miliónov eur, postavenie martinskej nemocnice si vyžiada 330 miliónov eur.

Václav Klaus, Vladimír Mečiar, RTVS

"Vy nás neposloucháte!" Debata moderátorov s Klausom a Mečiarom sa skončila hádkou

01.07.2022 07:25

Vy nepočúvate naše odpovede, zhrnul Václav Klaus svoj dojem z debaty, ktorú viedli moderátori RTVS s ním a Vladimírom Mečiarom.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 183840x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x

Autor blogu