Založ si blog

Kupujeme hnilú zeleninu, a musíme si povedať, že máme šťastie, lebo ešte máme čo jesť

Práve som bola na nákupe v obchode a neviem, či aj vy ste si všimli za poslednú dobu, v akom stave je zelenina v každom obchodnom reťazci. Nemôžem kúpiť normálnu uhorku, mrkvu či karfiol. Všetko je hnilé a gumové. Za posledných pár mesiacov kvalita zeleniny išla rapídne dolu. 

Akurát pri tých uhorkách stál mladík, ktorý vykladal ďalšiu zeleninu: „Čo sa deje, niečo sa zmenilo? V čom je problém?“ pýtam sa ho. Vraví, že nevie. „Určite nie sú všetky tie uhorky gumové a hnilé, len dnes ich vyložili, určite sa tam niečo nájde,“ dodal. Tak sme začali spolu prehľadávať bedničky a toto presvedčenie z neho pomaly opadávalo. Hovorím mu: „Chápem, že to nie je vaša chyba, že sa nesnažíte predať mi hnilú zeleninu a mať z toho nejaký zisk. Chápem, že vy ste rovnako človek ako ja, a chcete jesť dobré jedlo. Proste tomu iba nerozumiem, prečo to takto máme, a prečo to akceptujeme.“

Hladeľa som sa na ľudí okolo seba, ktorí nakupovali tú zeleninu a vyberali si medzi hnilou a hnilejšou. A to berieme domov, jeme to a samozrejme, že sa potom z toho necítime úplne dobre. Zároveň to stojí veľmi veľa peňazí. 

Mám pocit, že sa dostávame na vrchol spotrebiteľského formátu, kedy v každej oblasti zažívame veľmi silný úpadok. A keď sa pozrie na to, čo hovorím, nejaký človek, ktorý je v inej situácii ako ja, je napríklad hladný, tak si povie, o čom tá baba rozpráva, môže byť rada, že má čo jesť. A má pravdu. Ale vlastne tým pádom je to celé ešte smutnejšie, kam sme až prišli? Kupujeme hnilú zeleninu, a musíme si povedať, že máme šťastie, lebo ešte máme čo jesť.

Ja osobne už nemám chuť byť ticho a súhlasiť s tým. Už necítim, že je to okej. Že sa chcem na toto dívať, mlčať a byť spokojná. Alebo sa tváriť, že je v poriadku takto žiť, takto sa stravovať a vidieť, ako biedne žijú ďalší ľudia. No proste si myslím, že je to celé špatne. 

A to je dôvod prečo podporujem projekt Tvorivá spoločnosť. Pretože je to jediný projekt, ktorý naozaj ukazuje cestu, ako z tohto všetkého von. Pozrite na stránky, vypočujte si ďalších ľudí.

Zdroj: Miška Hrončeková/vlog Facebook, creativesociety

Bude niečo aj na pivko?

30.06.2022

Kamarát mi hovoril, ako vybavoval operáciu pre svojho známeho. Na túto operáciu sa normálne čaká dva roky. Mal známeho lekára, tak sa opýtal, či by sa dalo nejako protekčne pretlačiť tohto známeho, aby mohol podstúpiť operáciu skôr. Lekár mu povedal: „Jasné, to nie je problém. Bude niečo aj na pivko?“ Koľko myslíte, že bolo potrebné zaplatiť lekárovi, aby [...]

Koľko stojí jedna noc?

28.06.2022

„Susedko, môžete sa u mňa niekedy na chvíľu zastaviť? Akosi veľmi veľa platím za elektriku, nie je možné, aby som na ňu dávala polovicu dôchodku.“ Pred pár dňami zakričala cez plot na manžela susedka. Stará pani, ktorá je vdovou necelé dva roky. A z jedného dôchodku, ako väčšine dôchodcom sa jej žije naozaj ťažko. To nevyhnutné pre život si dopestuje v malej [...]

Nie je služba ako služba alebo ako to funguje v štátnej správe

27.06.2022

V rámci administratívnych služieb pracujem pre viacerých zamestnávateľov. Jeden z nich podniká v gastre a vieme, aké náročné obdobie malo toto odvetvie posledné 2 roky. Majú prenajatú kuchyňu a jedáleň v jednej zo štátnych inštitúcií. Varia chutne, s poctivou kvalitou, stravníci spokojní. Na obedy však chodila len štvrtina zo [...]

Nemocnice / Vladimír Lengvarský /

Z plánu obnovy sa postavia Rázsochy a martinská nemocnica

01.07.2022 08:25

V piatok o tom rozhodla vláda.

Václav Klaus, Vladimír Mečiar, RTVS

"Vy nás neposloucháte!" Debata moderátorov s Klausom a Mečiarom sa skončila hádkou

01.07.2022 07:25

Vy nepočúvate naše odpovede, zhrnul Václav Klaus svoj dojem z debaty, ktorú viedli moderátori RTVS s ním a Vladimírom Mečiarom.

Slovenská Ľupča

Slovenská Ľupča má svetové prvenstvo. Rastie tam špeciálny závod

01.07.2022 06:15

Investori ohlasujú túto novinku ako začiatok revolúcie v čistení a osobnej hygiene.

počasie, sucho, poľnohospodárstvo

Dochádza voda. Obce hlásia problémy, niektoré žijú ako v 18. storočí

01.07.2022 06:00

Obdobia, keď nespadne z oblohy ani kvapka, sú čoraz dlhšie. Najvážnejšia situácia je aktuálne na strednom aj na východnom Slovensku.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 183818x
Priemerná čítanosť článkov: 1820x

Autor blogu