Založ si blog

Ako som (ne)skončila s novinárčinou

Bulvár patrí medzi najčítanejšie plátky súčasnosti. Ľudí akosi láka nazerať do cudzej kuchyne. Okrem šoubiznisu sa radi „zabávame“ na prekáraní sa politikov. A pojem novinár? Ten sa asociuje s človekom bez chrbtovej kosti, ktorý je schopný kvôli vysokej čítanosti článku zabudnúť na svedomie.

Keď to nenapíšeš ty, napíše to niekto iný.

Pred pár rokmi som dostala miesto v jednej online redakcii. Princíp „úspešného“ redaktora som odhalila pomerne rýchlo. Bulvár, pikošky hraničiace s pornografiou, robenie celebrít z ľudí bez morálky. Odmietla som to. Odpoveďou bol výsmech: „Vieš, keď to nenapíšeš ty, napíše to niekto iný. Nemáš to jedno?” Nie, nemám. Ukončila som teda spoluprácu ešte skôr, než som vôbec začala. Vypočula som si slová o tom, že nie som lojálna voči firme, že nie som tímový hráč… „Mne sa to tiež bridí, no musím z niečoho žiť,” ozvala sa jedna z redaktoriek. Nakoniec v redakcii ostala, pretože si myslela, že nemá na výber. No na výber má. Ako každý jeden z nás. Ak bude v spoločnosti dopyt po informáciách, ktoré podporujú rast Osobnosti, morálne a ľudské vlastnosti, veľa sa toho zmení. Vlastne všetko. Veď ako sa vraví: 

„Keď chceš vedieť, ako bude vyzerať zajtra spoločnosť, pozri sa na to, čím ju médiá kŕmia dnešný deň.” Ruku na srdce. To, čím nás kŕmia, je čistý hnoj. 

Našťastie dnes každý môže byť novinárom. Pretože máme možnosť zapĺňať informačný priestor, zapájať sa do komentárov, točiť vlogy, vyjadrovať svoj názor. Čoraz viac si uvedomujem, akú veľkú silu má informácia. Veď všetko začína od nej. Veľmi sa teším na to, že v Tvorivej spoločnosti budú média patriť spoločnosti, nie vybraným skupinám, ktoré nám vnucujú svoj názor.

M.

Zdroj: creativesociety

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Biden

Biden má recept na zlákanie automobiliek do USA

09.12.2022 06:35

Energetická kríza súvisiaca s vojnou na Ukrajine by mohla naštartovať rozmach amerického automobilového priemyslu. Plány USA však zároveň môžu viesť k ich roztržke s EÚ.

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10, aktualizované: 07:20

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306519x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu