Založ si blog

Platba alebo exekúcia

Máme malú rodinnú firmu pôsobiacu v oblasti stavebníctva. Bola som prekvapená, keď som si v schránke našla list od nemenovanej spoločnosti, pretože drvivá väčšina formalít chodí na meno manžela. Otvorila som ju, obsah rýchlo prebehla očami. Platba faktúry alebo hrozba exekúcie. Čo to má znamenať?

Nič som si neobjednala

Milá spoločnosť ma informovala, že vykonala firemný audit. O nič také som nežiadala. Nepamätám si, že by som sa s niekým vôbec bavila na túto tému. Podľa neobjednaného firemného auditu sme dôveryhodná firma. „Jupí. Veď to nám tvrdí aj účtovník, ktorého si poctivo platíme,“ ironicky som si pomyslela.

Podľa obsahu listu som mala zaplatiť 119 €  za audit. Prišla aj faktúra s poznámkou, že keď faktúru neuhradím, hrozí mi exekúcia. Dobre som sa na tom pobavila. Ešte sa mi nestalo pri žiadnej objednávke, že by mi spoločne s faktúrou prišla zmienka o exekútorovi. A opäť, nič som si u nikoho neobjednala. Ani ja, ani manžel. 

Dokedy takto?

Na webe som si našla pár informácií o spoločnosti, ktorá sa rozhodla takto „pomáhať“ firmám. Ukázalo sa, že list som nedostala len ja. Väčšina ľudí žiadosť o platbu ignorovala. Aj nepríjemné vyhrážanie. No mnoho podnikateľov zaplatilo. Pretože strach urobí svoje. Vzdychla som si, vydýchla a list hodila do pece. Aspoň nech je z neho nejaký úžitok. V Tvorivej spoločnosti našťastie na takéto praktiky nebude miesto. Nikto nebude môcť zarábať na strachu, ktorý je dnes hybnou pákou ľudstva.

M.

Zdroj: creativesociety

A zrazu sa celý svet prebudil a hovorí: „Páni, toto je nevyčerpateľný zdroj! “

15.06.2024

Počuli ste už o GAV – generátoroch vody zo vzduchu? Prevratná technológia, ktorá je schopná vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody, odstrániť na Zemi hlad a smäd, a hlavne vyriešiť klimatické problémy, ktoré sa už prejavujú všade. O technológii GAV je natočený populárno-vedecký film Voda zo vzduchu: Cesta k záchrane ľudstva, v ktorom je predložený jasný [...]

Čo som sa naučila od Rómky

04.06.2024

Na autobusovej stanici čakala na autobus Rómka. Žena 50+ s rozčapenými nohami, v šatách odhaľujúcich ovisnuté prsia. Pohľad mi zbehol práve tam, do výstrihu. Zastavila som to – stopla som moje odsúdenie. Nič zlé nerobila, rozprávala sa s ľuďmi okolo… Boli to sekundy, pokiaľ som prešla okolo. No stačili mi na to, aby som uvidela obrázok, zanalyzovala a… Nedošlo k [...]

Doba se zrychlila. Je čas zpomalit.

25.05.2024

Běžím do práce. Jako vždy na poslední chvíli. Míjím lidi, kteří stejně jako já, pospíchají na autobus, aby stihli další navazující spoje. Po ránu jsem často nevrlá a dokáže mě rozhodit i prkotina. Když se podívám na lidi kolem, vidím, že i oni uvnitř se sebou bojují. Odrážíme se jak zrcadla jeden od druhého. Někdy bych si přála vstát do práce v klidu, [...]

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Pellegrini ako prvý obsadil všetky najvyššie posty. Palác je vrcholom jeho kariéry. Začínal ako poslanecký asistent, aká bola jeho cesta?

15.06.2024 13:10

Prešiel si viacerými funkciami a ako prvý obsadil všetky tri najvyššie posty. Zároveň jeho inauguráciou získa prvýkrát v histórii všetky funkcie vládna koalícia.

SR prezident Pellegrini inaugurácia BAX

Inauguračný prejav prezidenta SR Petra Pellegriniho

15.06.2024 12:45

Prinášame vám znenie inauguračného prejavu prezidenta SR.

Peter Pellegrini

Deväť zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o inaugurácii

15.06.2024 11:15

Viete, že prezidentský sľub je vytlačený na špeciálnom ručnom papieri?

Inaugurácia prezidenta

ONLINE: Slovensko má šiesteho prezidenta. Pellegrini: Múr pokropený krvou musíme zbúrať. Sme jedno Slovensko

15.06.2024 10:00, aktualizované: 13:05

Sledujte inauguráciu novej hlavy štátu s nami.