Založ si blog

Jsem sektář

Hodně nás masírují masmédia lživými informacemi, dezinformacemi, polopravdami, stejně tak i politici, slavní lidé atd. Vtloukají nám do hlavy, že jsme jen stádo, které potřebuje nějakého vůdce, jinak nic nezvládne. Pro koho je to výhodné? Cpou nám do hlavy, že někdo přijde a zachrání nás. Ne! Není to pravda! Přestaňme překládat zodpovědnost za své životy do rukou lídrů, kterým je náš život ukradený. Nepřijde ani žádný mesiáš, prorok, superhrdina, vůdce, nikdo. Všechno je v našich rukou. Hodně lidí se už probouzí a konají, abychom vůbec měli nějaký zítřek. Ale ještě dost lidí sedí a čeká na nějaký zázrak, který se bohužel sám od sebe nestane. Otevřete oči, podívejte se kolem sebe. Naše loď se už potápí. Svou nečinností si podepisujeme vlastní rozsudek smrti. Na změnu máme pár let. A pak už nebude nic. 

Jestli je sektářství mít zdravý rozum a myslet za sebe, tak jsem sektář. Jestli je sektářství chtít žít důstojně jako člověk, tak jsem sektář. Jestli je sektářství chtít, aby moje děti měly krásnou budoucnost, tak jsem sektář. Říkejte si tomu, jak chcete – sektář, snílek, utopista… Jsem člověk a chci žít! Pokud taky cítíte, že s tímto světem není něco v pořádku, tak vás zvu na mezinárodní online fórum „Globální krize. Naše záchrana je ve sjednocení“, které se koná 12.11.2022 od 16:00 na všech sociálních platformách (YouTube, Facebook, Twitter, LinkedIn, TikTok a samozřejmě na stránkách creativesociety atd), stačí zadat název fóra.

Ještě ke konci vám chci říct jedno. Víte, proč nám cpou, že jsme bez lídrů bezmocní? Protože všechna moc je v našich rukou, bez nás nezmůžou nic. A opravdu hodně se nás bojí. Bojí se našeho sjednocení. Protože ve sjednocení je naše síla. Přemýšlejte o tom. 

Julie

Zdroj: creativesociety

Dokonalejší okamih už nebude

05.12.2022

Čakaním na dokonalý okamih nám uteká najcennejší zdroj – čas. V roku 2021 bola priemerná dĺžka života na Slovensku 76,9 roka. Nie je to veľa, však? Podľa štatistík strávime tretinu života spánkom. Keď si odrátame čas, ktorý strávime v práci, neostáva nám veľa času na skutočný život. Dosť veľa času nám ukroja domáce práce, ale aj „oddych“ v podobe [...]

Ako kakať do sáčkov alebo Ja som zodpovedný 

03.12.2022

Žijeme v období zvláštností a absurdít. Fínska štátna televízna a rozhlasová spoločnosť zverejnila odporúčanie Úradu hlavného mesta, ktoré bolo rozposlané školám a škôlkam. Bol to návod na to, ako sa zbavovať exkrementov detí počas možných výpadkov elektriny v zime. Ako sa hovorí: Bolo by to smiešne, keby to nebolo také smutné. A ľudia sa pýtajú, na aké dno [...]

Nechcem byť žienka domáca…

29.11.2022

O tom už pred pár rokmi spievala Jana Kirschner. Spomenula som si na jej slová, keď som sa pozrela na hŕbu neožehlenej bielizne. Vydala som sa z lásky. Žijem vo vydarenom manželstve, ale tie domáce práce mi dajú zabrať… Pre zamestnané matky je to ako druhá šichta. Čo si dnes robila? Prednedávnom sme začali meniť strechu na chate. Najviac ma na tom bavilo to, že [...]

Biden

Biden má recept na zlákanie automobiliek do USA

09.12.2022 06:35

Energetická kríza súvisiaca s vojnou na Ukrajine by mohla naštartovať rozmach amerického automobilového priemyslu. Plány USA však zároveň môžu viesť k ich roztržke s EÚ.

Rastislav Káčer, Dmytro Kuleba

ONLINE: Kyjev má od Slovenska 'zimnú' pomoc, Naď od Zelenského vyznamenanie

09.12.2022 06:10, aktualizované: 07:20

Predstavitelia slovenskej vlády prezentovali na návšteve Ukrajiny 'zimný' balík slovenskej pomoci. Minister obrany Naď si z Kyjeva vezie vyznamenanie Rad Jaroslava Múdreho.

Vladimir Putin

Vojna je dobyvačná a bude dlhá, priznal Putin. Hovorca ho koriguje

09.12.2022 06:05

,Medzi našimi plánmi nie je okupácia ukrajinských území," vyhlásil Vladimir Putin 24. februára. Po bezmála desiatich mesiacoch za významný výsledok vojny, označil to, že sa "objavili nové územia".

Heger, Sulík, odvolávanie vlády

Farizeji, krysy a rozbíjači vlád. Odvolávanie Hegera v parlamente sprevádza smiech aj krik

09.12.2022 06:05

Vypočujte si niektoré zo zaujímavých momentov začiatku schôdze a hodnotenie politológa v podcaste denníka Pravda.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 306521x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu