Založ si blog

Ani v tomto nám nehovoria pravdu

Ešte pred pár rokmi som o islame nevedela vôbec nič. V médiách som sem-tam narazila na článok o samovražedných atentátikoch, ktorí v mene Alaha išli zabíjať iných ľudí. Čistá šialenosť. Veď Boh predsa nežiada krvavé obety. Islam som si stotožnila s tým, čo mi predkladali médiá a ani mi nenapadlo študovať ďalej. Až pokiaľ…

Jediné zrno

Približne v roku 2019 som sa zapojila do výskumného projektu Jediné zrno, ktorého cieľom bolo nájsť a poukázať na zrnká pravdy nachádzajúce sa v každom náboženstve. Vo voľnom čase som čítala nielen Bibliu, ale aj posvätné texty hinduizmu, budhizmu, ba dokonca aj Korán. Štúdium bola zaujímavá cesta plná objavov a odhalení. Bolo zaujímavé zistiť, že Prorok Mohamed vravel presne o tom istom, o čom hovoril aj Ježiš Kristus, ktorého som poznala odmala. Bola som nadšená z toho, že Prorok Mohamed vravel o láske, zjednotení, o úcte k ženám, ľudskému životu, o Láske k jedinému Bohu. V Islame ho nazývajú Alah, no to vôbec nemení jeho význam a podstatu. Až bližším zoznámením sa a porovnaním jednotlivých náboženstiev som pochopila, že všetci Veľkí, ktorí prišli na svet, vraveli o tom istom. Ich snahou bolo ľudí zjednotiť. Uvidela som spoločné nádherné idey, no zároveň som uvidela snahy o prekrútenie slov týchto Veľkých. 

Moc a peniaze sú príliš veľkým stimulom pre tých, ktorým je dominancia viac ako Božie slovo. Keď sa medzi Boha a človeka postaví prostredník, človek stratí priame spojenie s duchovným svetom, a prostredník získava prostriedky, moc a obdiv. 

Islam v preklade znamená mier, pokoj. Je to to, po čom túži každý človek. V sobotu 10. decembra sa uskutoční ďalšia dôležitá medzinárodná konferencia „Globálna kríza. Kto je pre nás Prorok Mohamed?“ Na platforme Tvorivej spoločnosti budete mať možnosť uvidieť viac. Uvidieť hĺbku toho, čo sa pred nami snažia (tisícročia) utajiť. 

M.

Zdroj: creativesociety.com Fórum: GLOBÁLNA KRÍZA. KTO JE PRE NÁS PROROK MOHAMED ﷺ?

Bolo ich tam ako múch…

07.02.2023

Mám rada poriadok. Najmä, keď si plánujem rozloženie dňa. Každé ráno si pripravím zoznam úloh, z ktorých pomaly odškrtávam. Pomáha mi to efektívne využívať čas, pretože ho je málo. Dnes ráno, pri plánovaní úloh, som si spomenula na aktuálne zemetrasenia v Turecku. Večer sa mi kvôli tomu ťažko zaspávalo. Zaspávaš a ráno sa pod troskami zrútenej budovy [...]

Čo mi prezradila umelá inteligencia

31.01.2023

Dnes ráno som sa spýtala umelej inteligencie (UI), aká je úloha novinára. Pretože mi to akosi nesedí s tým, čím nás kŕmia médiá. Áno, aj tie „nezávislé“. Zadala som otázku: „Aká je úloha žurnalistu?”A UI mi odpovedala: Úloha žurnalistu je zbierať, overovať a prinášať informácie a udalosti nestranným a presným spôsobom s cieľom informovať verejnosť. Moja [...]

Pravda sa nedá umlčať, pravda proste je…

27.01.2023

Mohla by som dnes večer sledovať video, ako sa nalíčiť na ples. Nech som kočka. Zajtra sa chystáme. No po dneskajšku nemám chuť ísť na YouTube. Čoraz viac si uvedomujem, že žijeme v ohromnom Absurdistáne, v románe Hlava XXII, kde sa dá všetko akosi zdôvodniť. Stalo sa to včera. YouTube „z ničoho nič“ vymazal množstvo kanálov Tvorivej spoločnosti z celého sveta. Bez [...]

Kim Čong-un

KĽDR na vojenskej prehliadke pravdepodobne ukázala nový typ balistickej rakety

09.02.2023 07:29

Severná Kórea na nočnej vojenskej prehliadke predstavila najnovšiu vojenskú techniku.

Nord Stream

Biely dom odmieta tvrdenia, že USA sú za sabotážou plynovodu Nord Stream 2

09.02.2023 06:47

Biely dom kategoricky odmietol tvrdenia investigatívneho novinára Seymoura Hersha, podľa ktorého za sabotážou plynovodu Nord Stream stoja Spojené štáty.

vojna na Ukrajine, Británia, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Rishi Sunak

ONLINE: Zelenskyj sa stretáva s lídrami EÚ. Hlavnou témou sú zbrane

09.02.2023 06:05, aktualizované: 07:30

Lídri by sa mali na mimoriadnom summite zhodnúť, že budú Kyjev podporovať bez ohľadu na dĺžku trvania vojny. Zelenskyj chce ďalšie zbrane.

SR Bratislava vláda 131. schôdza BAX

Slovensko sa vyhne recesii. Zadlžovanie nás však dobehne

09.02.2023 06:05

Zdražovanie sa spomalí až zastaví, platy budú rásť. Vďačíme tomu však európskym peniazom a životom na dlh, čo nebude do nekonečna.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 351185x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu