Založ si blog

Pravda sa nedá umlčať, pravda proste je…

Mohla by som dnes večer sledovať video, ako sa nalíčiť na ples. Nech som kočka. Zajtra sa chystáme. No po dneskajšku nemám chuť ísť na YouTube. Čoraz viac si uvedomujem, že žijeme v ohromnom Absurdistáne, v románe Hlava XXII, kde sa dá všetko akosi zdôvodniť.

Stalo sa to včera. YouTube „z ničoho nič“ vymazal množstvo kanálov Tvorivej spoločnosti z celého sveta. Bez udania dôvodu, bez upozornenia, bez možnosti stiahnuť si videá. Teda tak, ako by sa to malo diať v štandardných prípadoch. Stačilo pár presne cielených klikov a fóra, ktoré prekladali dobrovoľníci z mnohých krajín sveta, zmizli ako mávnutím čarovného prútika z prostredia YouTubovského. A s nimi tisíce odrobených hodín na ich samotné vytvorenie. Viem, že niektorí sa z toho tešili, pretože konečne bude pokoj od tej „proruskej sekty.“ To, prečo nás niekto očierňuje a snaží niekde zaškatuľkovať, dnes nejdem riešiť.

Dnes sa chcem dotknúť slobody slova. Tej, o ktorej som si kedysi myslela, že máme. Tvrdili nám to na gymnáziu, na vysokej škole, že v dnešnom svete sa cení pluralita názorov, pretože predsa stalinizmus a iné izmy, kde sa muselo myslieť a hľadieť jedným prikázaným smerom máme už dávno za sebou. Nie, zjavne nemáme. Keď sa pozriete na podmienky zmazania kanálu na YouTube, zistíte, že firma maže kanály, keď ste urobili fakt nejaký prúser. Rasová nenávisť, rôzne zvrátenosti, presadzovanie nejakej extrémistickej skupiny. Je to OK, veď aj na virtuálnom priestore by mali byť zdravé mantinely.

Ale platforma YouTube, ktorá žije z reklám, z pozerania, z „plebsu“, ktorý nahráva obsah na kanály, sa rozhodla, že sa jej pravda akosi nehodí do krámu. Že to bol úmyselný krok, svedčí o tom, že zmazali kanály aj účastníkom, ktorý na YouTube nemali žiadne videá. Mali tam kanál a to stačilo.

Nechápem, prečo si nechceme vybrať mier. 

Nechápem, prečo nechceme, aby bol na prvom mieste život človeka a nie len pár jednotlivcov, ktorí chodia riešiť naše problémy na súkromných tryskáčoch, zatiaľ čo my sa môžeme kolobežkovať na dvore.

Nechápem, prečo je pre nás také ťažké sa zjednotiť a zastaviť toto zlo.

Alebo chápem. Pretože to chce to, od čoho sme sa odnaučili. Začať konať. Začať informovať, začať hovoriť. A to napriek tomu, že sme vystavení hejtom. Jasné, je jednoduchšie sledovať Netflix a lúskať pri tom oriešky, alebo s napätím sledovať, kto vyhrá voľby a či sa zmení vláda. Nič sa nezmení. Bez našej vlastnej zmeny.

A mimochodom. Ak je niekto ešte stále presvedčený, že sme proruská či globalistická sekta financovaná Sorosom či Putinom, dúfam, že ho toto vyvedie z omylu. Sme sami. Dnes už tisíce ľudí z celého sveta sa snaží vylievať vodu z potápajúcej sa lode, zatiaľ čo jedni bojujú o čo najlepšiu kajutu na potápajúcej sa lodi, ďalší sedia a kritizujú a ďalší nám držia palce. Miesto toho, aby začali konať.

Našťastie sa dnes pridáva stále viac ľudí, ktorí konajú. Veľmi ma inšpiroval príbeh maminy troch detí, ktorá má každú noc budík nastavený na jednu hodinu. Do štvrtej rána sa venuje projektom, snaží sa informovať, ukázať na východisko. Mohla by spať. No je príkladom, že vždy je možnosť urobiť niečo pre dobro ostatných. Keď človek skutočne chce.

Dnes patrí veľká vďaka všetkým ľuďom, ktorí nemlčia. Nie tým, ktorí sa prezentujú len ďalším škandálom. Pretože je čas Pravdy. Už fakt nemáme na čo čakať. 

M.

zdroj:creativesociety

A zrazu sa celý svet prebudil a hovorí: „Páni, toto je nevyčerpateľný zdroj! “

15.06.2024

Počuli ste už o GAV – generátoroch vody zo vzduchu? Prevratná technológia, ktorá je schopná vyriešiť problémy s nedostatkom pitnej vody, odstrániť na Zemi hlad a smäd, a hlavne vyriešiť klimatické problémy, ktoré sa už prejavujú všade. O technológii GAV je natočený populárno-vedecký film Voda zo vzduchu: Cesta k záchrane ľudstva, v ktorom je predložený jasný [...]

Čo som sa naučila od Rómky

04.06.2024

Na autobusovej stanici čakala na autobus Rómka. Žena 50+ s rozčapenými nohami, v šatách odhaľujúcich ovisnuté prsia. Pohľad mi zbehol práve tam, do výstrihu. Zastavila som to – stopla som moje odsúdenie. Nič zlé nerobila, rozprávala sa s ľuďmi okolo… Boli to sekundy, pokiaľ som prešla okolo. No stačili mi na to, aby som uvidela obrázok, zanalyzovala a… Nedošlo k [...]

Doba se zrychlila. Je čas zpomalit.

25.05.2024

Běžím do práce. Jako vždy na poslední chvíli. Míjím lidi, kteří stejně jako já, pospíchají na autobus, aby stihli další navazující spoje. Po ránu jsem často nevrlá a dokáže mě rozhodit i prkotina. Když se podívám na lidi kolem, vidím, že i oni uvnitř se sebou bojují. Odrážíme se jak zrcadla jeden od druhého. Někdy bych si přála vstát do práce v klidu, [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.