Založ si blog

Na Slovensku totálne zlyháva demokracia. Máme dôkazy

Slovensko sa zaraďuje medzi demokratické krajiny, no ľudské práva a sloboda prejavu sa tu neustále rôznym spôsobom porušujú. A to aj pod hlavičkou tých, ktorí majú ľudí chrániť. Určite ste zachytili hon na Tvorivú spoločnosť (aj hnutie ALLATRA), ktorá v relácii Reportéri, vo verejnoprávnej televízii, bola označená ako nebezpečná proruská sekta. Napísaných článkov, podcastov a reportáží bolo v tomto duchu už niekoľko v Česku i na Slovensku.

Ako sa ukazuje, nič sa nedeje len tak. S vysvetlením v týchto dňoch prišiel vyšetrovací tím Dr. A. Egona Cholakiana, ktorý 30 rokov sledoval a skúmal manipulačné metódy odnože bývalej KGB. Táto organizácia bola zrušená rozpadom Sovietskeho zväzu. Napriek tomu jedna jej časť “ožila” v roku 1993. Vo svojom vyjadrení Dr. Cholakian približuje skutočné ciele tejto ich kampane a odhaľuje skrytú silu, ktorá svojím pôsobením ohrozuje demokraciu nielen v Európe:

Príklad cynických manipulačných metód KGB na Slovensku

„V médiách na Slovensku a v Českej republike, vrátane štátnych médií sa čoraz častejšie objavujú podobné diskreditačné materiály a pseudo expertné závery o ALLATRA, ktorými ju tí istí novinári vykresľujú ako údajný nový náboženský kult. Pritom viacerí predstavitelia slovenských a českých médií sa vo svojich článkoch aktívne odvolávali na ukrajinské publikácie a na seba navzájom. Inými slovami, novinári z týchto dvoch krajín používali podobnú rétoriku a démonizujúce  naratívy, kládli vo svojich publikáciách rovnaký negatívny dôraz a kládli dobrovoľníkom ALLATRA podobné provokatívne otázky. Pričom cieľom všetkých týchto aktivít bolo zdiskreditovať organizáciu v očiach verejnosti. 

Súčasťou tejto diskreditačnej stratégie boli aj nepodložené obvinenia z proruského postoja organizácie. Skorumpovaní novinári z miestnych médií pod vplyvom KGB zámerne ignorovali fakty o prenasledovaní a zákaze organizácie ALLATRA v Rusku a svoju pozornosť sústredili len na situáciu na Ukrajine. To jasne naznačuje, že mediálna rétorika bola neobjektívna a slúžila konkrétnym politickým cieľom.

Zároveň, podobne ako v prípade Ruska a Ukrajiny, sa na tejto informačnej vojne proti demokracii na Slovensku a v Českej republike podieľali aj antikultové organizácie. Navyše zohrávali kľúčovú úlohu, keďže konali na príkaz tajnej tieňovej služby KGB s cieľom destabilizovať situáciu v krajine a podnecovať nespokojnosť medzi obyvateľstvom.

Na Slovensku nie je neznáma napríklad osoba s diagnostikovaným psychiatrickým ochorením, vodca antikultového gangu, ktorá sa napriek svojmu psychickému stavu teší neoprávnene vysokej dôvere v akademických kruhoch na univerzitách v tejto krajine. Jedna z nich mu dokonca udelila čestný doktorát čiastočne za jeho údajný prínos k takzvanému rozvoju medzinárodných vzťahov.

Táto skutočnosť priamo poukazuje na to, že tieto vzdelávacie inštitúcie sa využívajú na prípravu kolaborantov a nábor nových agentov pre KGB. To je nielen znepokojujúce znamenie, ale aj priame ohrozenie základov demokratickej spoločnosti a vážny varovný signál pre spravodajské služby krajiny.

Na Slovensku sme sa stretli aj s pozoruhodným príkladom mimoriadne cynickej manipulácie. Tí istí  miestni novinári s odvolaním sa na príspevok na Facebooku, ktorý údajne prišiel od slovenskej polície, začali tvrdiť, že miestne orgány činné v trestnom konaní varujú ľudí pred novou nebezpečnou sektou.

V ďalšom vyšetrovaní sa však ukázalo, že príspevok nevytvoril policajt, ale administrátor skupiny a to z vlastnej iniciatívy a neodráža oficiálne stanovisko polície. Napriek žiadosti dobrovoľníkov ALLATRA o odstránenie neoprávneného príspevku z neznámych dôvodov zostal na stránke sociálnej siete, čo vrhá tieň na dobré meno polície.

Veď ako môže slovenská polícia, porušujúc prezumpciu neviny zverejňovať obvinenia voči komukoľvek? To je v rozpore so samotnou podstatou policajných povinností v demokratickej spoločnosti.

Iste, len triviálny príspevok na sociálnych sieťach.

V skutočnosti však tento zdanlivo bezvýznamný detail, šíriaci sa ako vírus ovplyvňuje verejnú mienku a umožňuje týmto agentom KGB, aby v tlači odvolávajúc sa na autoritu orgánov činných v trestnom konaní vyvíjali psychologický nátlak na dobrovoľníkov ALLATRA a poškodzovali povesť celej organizácie ALLATRA.

A keď polícia proti takýmto maličkostiam nezakročí, nahráva tým KGB. Podkopáva suverenitu svojej krajiny a umožňuje agentom KGB posilniť svoj vplyv v nej.

Toto nie je banalita, ide o národnú bezpečnosť, ide o bezpečnosť všetkých demokratických krajín. Práve z takýchto zdanlivo nepodstatných detailov zámerne vytvorených kolaborantmi sa začínajú rozsiahle útoky na demokraciu ako celok.“

Ak budeme mlčať, doplatíme na to všetci.

M.

Zdroj: egonreport, Pomsta veľmajstrov. Odhalenie tajných hráčov moci

Kto nám vnucuje, čo si máme myslieť?

22.04.2024

Pokračujeme v odhaľovaní šablón tzv. architektov vedomia cez úplne legálne organizácie, ktorých cieľom je hlavne očierňovať určité skupiny. V nadväznosti na videosprávu Dr. Egona Cholakiana, v ktorej odhalil prácu tajného zoskupenia odnože bývalej KGB a jej pôsobenie v rôznych krajinách sveta na ľudí cez manipuláciu verejnej mienky, sa uskutočnil okrúhly stôl [...]

Kto manipulujte verejnou mienkou?

20.04.2024

Paradox dnešnej doby? Máme úplne legálne organizácie, ktorých cieľom je špiniť určité skupiny. V nadväznosti na videosprávu Dr. Egona Cholakiana, v ktorej odhalil prácu tajného zoskupenia odnože bývalej KGB a jej pôsobenie v rôznych krajinách sveta na ľudí cez manipuláciu verejnej mienky, sa uskutočnil okrúhly stôl „Slovensko a jeho [...]

Ako sa jednoducho ovplyvňujú voľby

17.04.2024

Pokračujeme v rozkrývaní práce tajnej organizácie, ktorá vznikla z bývalej sekcie KGB a pôsobí po celom demokratickom svete. Zo správy Dr. Egona Cholakiana, ktorý v týchto dňoch verejne odkryl informácie a fakty, uvádzame úryvok o práci a vplyve tejto organizácie na Ukrajine: „Výstižným príkladom využívania siete mediálnych agentov KGB [...]

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Schvaľoval atentát na Fica. Muža odsúdili v superrýchlom konaní, pôjde do väzenia

19.05.2024 18:19

Muž skandoval nenávistné heslá pred nemocnicou, v ktorej sa Fico zotavuje zo zranení utrpených pri stredajšom atentáte.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

irán.  Ebráhí Raísí

V Iráne havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov, pátrajú po ňom

19.05.2024 16:04, aktualizované: 18:12

Spolu s Raísím cestoval aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30, aktualizované: 17:20

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Tvorivá spoločnosť

Štatistiky blogu

Počet článkov: 325
Celková čítanosť: 653043x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu